Iron Fist z seriali Netfliksa pojawi się w Marvelu? Aktor sugeruje debiut w MCU

Marvel wcielił netfliksowe seriale z superbohaterami do swojego uniwersum i wiemy, że pełnoprawny powrót zaliczą na ekranie Daredevil oraz Punisher. Teraz okazało się, że swoją rolę z produkcji streamingowego giganta w MCU może powtórzyć też kolejny aktor. Finn Jones zasugerował światu, że niedługo zobaczymy go ponownie w roli Iron Fista.

Iron Fist pojawi się w Marvelu? Finn Jones zapowiada powrót

Na początku roku Marvel ogłosił, że włącza do swojego uniwersum superbohaterskie produkcje tworzone przez lata przez Netfliksa. Studio potwierdziło, że wszystkie seriale określane zbiorczo mianem segmentu „The Defenders” zostały formalnie częścią ciągłości fabularnej klasycznego Marvel Cinematic Universe, na którego składały się do tej pory filmy Marvel Studios oraz seriale Disney+.

Marvel będzie też wykorzystywał bohaterów z netfliksowego uniwersum w swoich produkcjach. Aktualnie trwają prace na planie serialu „Daredevil: Born Again”, w którym tytułowego herosa ponownie gra  Charlie Cox, a do roli Kingpina wraca jeszcze raz Vincent D'Onofrio. W produkcji zobaczymy też Jona Bernthala portretującego ponownie rolę Punishera, a swoje role w serialu powtórzą też Deborah Ann Woll i Elden Henson.

W ramach przecieków spekulowano też o powrocie Krysten Ritter do roli Jessiki Jones, ale na razie jej udział w projekcie Marvela nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Mamy jednak mocną przesłankę na temat tego, że to nie koniec powrotów. Atmosferę podgrzał właśnie Finn Jones grający w serialach Netfliksa postać Iron Fista.

Sprawdź też: Te filmy i seriale będziecie chcieli obejrzeć! Lista nowości od Prime Video! 

defenders marvel 

Aktor zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie z bagażową torbą, w której znalazł się komiks z Iron Fistem. Fani momentalnie uznali to za zapowiedź powrotu aktora do swojej roli i jeśli faktycznie tak się ma stać, to możemy zakładać, że dojdzie do tego także w serialu „Daredevil: Born Again”.

Warto w tym momencie przypomnieć ostatnią plotkę, która sugerowała, że Finn Jones faktycznie powróci do roli superbohatera, ale tylko po to, aby przekazać pałeczkę i miano Iron Fista innej postaci. Mówiło się, że w centrum nowej opowieści ma znaleźć się kobieca bohatera, która przejmie główne miano Iron Fista.

Za serial „Daredevil: Born Again” jako showrunnerem odpowiada Dario Scardapane pracujący w poprzednich latach przy netfliksowej produkcji „Punisher”. Serial ma pojawić się w 2025 roku na platformie Disney+.

Iron Fist Marvel serial

zdj. Marvel