Ironheart w wersji rodem z MCU na nowej grafice

Raf Grassetti, jeden z czołowych artystów odpowiedzialnych za wygląd ostatniej gry z serii „God of War” zaprojektował przykładowy wygląd postaci Ironheart, o której mówi się, że może wkrótce dołączyć do świata filmów i seriali MCU. Rzućcie okiem poniżej. 

Od pewnego czasu nieoficjalnie mówi się, że Marvel po cichu szykuje kolejny telewizyjny projekt, który miałby wprowadzić do kinowego uniwersum superbohaterów Ironheart – komiksową następczynię Iron Mana vel Tony'ego Starka. Studio nie wybrało jeszcze dla projektu showrunnera, ale w chwili obecnej trwają podobno rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Marvel chce, by prace na planie „Ironheart” wystartowały jeszcze w przyszłym roku, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację, trudno przewidzieć czy plany ten zostaną zrealizowane.

Teraz, niezwiązany z Marvelem, Raf Grassetti odpowiedział na plotki i podarował fanom swoje wyobrażenie postaci Ironheart. Grafika koncepcyjna przedstawia wizerunek bohaterki, który z powodzeniem wpisałby się w estetykę kontynuowaną przez Marvela od pierwszych filmów o Iron Manie.

 

Warto przypomnieć, że za wprowadzeniem do MCU postaci Ironheart w ubiegłym roku wypowiadał się sam Robert Downey Jr. Przypomnijmy, że bohaterka zadebiutowała w zeszytach serii „Invincible Iron Man”, pisanej przez Briana Michaela Bendisa, jako Riri Williams – genialna dziewczynka, która w wieku piętnastu lat zdobywa stypendium M.I.T., a następnie samodzielnie konstruuje zbroję podobną do tej Tony'ego Starka. Bohaterka zastępuje Iron Mana, po tym jak ten zapada w śpiączkę w komiksie „Civil War II”. 

Na ten moment trudno przewidzieć, czy to właśnie Williams będzie bohaterką serialu. Fani spekulują, że rola Ironheart idealnie nadaje się dla wprowadzonej w „Avengers: Koniec gry” Morgan Stark. Co więcej, biorąc pod uwagę entuzjazm Downeya Jr. i powracające plotki o jego nieprzesądzonej jeszcze przyszłości w MCU moglibyśmy spekulować, że sam Tony Stark mógłby w jakiejś formie pojawić się w serialu. Popularna teoria głosi, że sztuczna inteligencja oparta na wspomnieniach i osobowości kultowego bohatera mogłaby poprowadzić bohaterkę, przyjmując rolę nowego Jarvisa.        

Źródło: CBR / zdj. Marvel