J.J. Abrams jednak nie dogadał się z HBO. Serial „Demimonde” nie powstanie

Zapowiadana od dłuższego czasu seria „Demimonde”, mająca być nowym widowiskiem science fiction J.J. Abramsa, nie powstanie. To efekt nieudanych negocjacji dotyczących budżetu produkcji, które studio Bad Robot od wielu tygodni prowadziło z przedstawicielami HBO i Warner Bros. Discovery.

O trwających między Abramsem a zarządem zawiązanej niedawno spółki Warner Bros. Discovery pisaliśmy w końcówce maja. Pod lupą decydentów wytwórni znaleźć miał się nie tylko serial „Demimonde”, a również wiele innych bieżących projetów kalifornijskiego Bad Robot. To serial sci-fi miał jednak być wówczas głównym przedmiotem sporu pomiędzy firmami. Według źródeł portalu Deadline, Warner chciał doprowadzić do obniżenia kosztów realizacji, mogących według wczesnych prognoz sięgnąć nawet 200 milionów dolarów. Najnowsze wieści wskazują, że Abrams podjął ostatnią „rozpaczliwą próbę” porozumienia się z przedstawicielami wytwórni i platformy streamingowej. Casey Boys, kierownik oryginalnej oferty HBO Max, zadecydował jednak o ostatecznym zrezygnowaniu z realizacji serialu.

Sprawdź też: Będzie drugi sezon serialu „Tokyo Vice”. HBO Max przedłuża produkcję od Michaela Manna.

Przypomnijmy, że „Demimonde” znajdowało się w planach HBO jeszcze od 2018 roku. Serial miał opowiedzieć historię kobiety rozdzielonej z mężem i córką w wyniku brutalnego wypadku naukowego. Wobec traumatycznych wydarzeń bohaterka musi rozwikłać spisek, aby ponownie połączyć się z rodziną, która zaginęła w mrocznym, odległym świecie. W głównej roli miała pojawić się Danielle Deadwyler, znana między innymi z serii „Watchmen”. 

Abrams miał osobiście zająć się wyreżyserowaniem serialu. Role showrunnerów objęli Kira Snyder („Opowieść podręcznej”), Rand Ravich („Drugie życie”) i Far Shariat („Powrót do życia”). Producentami wykonawczymi projektu są Ben Stephenson („Westworld”, „Kraina Lovecrafta”) i Rachel Rusch Rich („Castle Rock”, „Historia Lisey”). Nie należy wykluczać, że w obliczu porzucenia serialu przez HBO, projektem zainteresuje się teraz inny streamer. Żadne informacje w tej sprawie jeszcze się jednak nie pojawiły. 

Źródło: Comicbook / zdj. Disney