Jacob Tremblay zagra obok Petera Dinklage'a w nowej wersji „Toksycznego mściciela”

Znamy kolejną gwiazdę nowej wersji popularnego filmu „Toksyczny mściciel”, który debiutował w 1984 roku i z czasem zyskał status kultowego przedstawiciela niskobudżetowych komedii grozy z lat 80. ubiegłego wiek.

Peter Dinklage i Jacob Tremblay w obsadzie nowej wersji „Toksycznego mściciela”

Film będzie nową wersją kultowej komedii grozy klasy B opowiadającej o Melvinie, typowym słabeuszu, który pracuje jako sprzątacz w siłowni. Któregoś dnia uciekając przed miejscowymi opryszkami, Melvin wpada do beczki z toksycznymi chemikaliami, co sprawia, że staje się zmutowanym stworzeniem z nowymi umiejętnościami. Swoje nowe zdolności bohater pragnie wykorzystać do walki z przestępczością i obrony uciśnionych. Nowa wersja zapowiadana jest jako komedia mająca przypominać filmowego Deadpoola” z dużą dawką ekologicznych motywów. Fabuła opowie o tym, jak tytułowy mściciel próbuje uratować syna, przyjaciół i lokalną społeczność przed mackami chciwości i korupcji. W tytułowego mściciela wcieli się Peter Dinklage znany doskonale wszystkim fanom „Gry o tron” z roli Tyriona Lanistera.

Kontrakt na zagranie jednej z głównych ról w filmie podpisał także młody aktor Jacob Tremblay, którego niedawno mogliśmy oglądać w produkcji „Grzeczni chłopcy”. Wcześniej aktor zagrał między innymi w nowym „Predatorze”, horrorze „Doktor Sen”, oraz filmach „Cudowny chłopiec” i „Pokój”.

Do stworzenia nowej wersji „Toksycznego mściciela” zaangażowany został Macon Blair, który zajął się stworzeniem scenariusza oraz będzie także reżyserem produkcji. Do tej pory Blair pracował głównie jako scenarzysta, a w swoim dorobku ma historie do filmów: „Powstrzymać mrok, „Drobne zbrodnie, „I Don't Feel at Home in This World Anymore i „Małpia Łapa. W 2017 roku debiutował jako reżyser wspomnianego filmu "I Don't Feel at Home in This World Anymore", w którym główną rolę zagrał Elijah Wood.

Producentami nowej wersji „Toksycznego mściciela” zostali Lloyd Kaufman — założyciel wytwórni Troma, która odpowiadała za stworzenie oryginalnego filmu oraz jego reżyser Michael Herz. Projekt powstanie dla wytwórni Legendary.

źródło: deadline.com / zdj. HBO / 20th Century Studios