Jak bardzo zmienił się Wiedźmin? Tak wygląda Liam Hemsworth jako Geralt [ZDJĘCIA]

Netflix rozpoczął już prace na planie czwartego sezonu „Wiedźmina”. W nowej serii bazującej na powieściach Andrzeja Sapkowskiego rolę Geralta, przez poprzednie lata granego przez Henry'ego Cavilla przejął Liam Hemsworth. Do sieci trafiły właśnie zdjęcia dające nam pierwsze spojrzenie na nowego aktora w roli popularnego bohatera. Jak bardzo zmienił się serialowy Wiedźmin?

Zdjęcia z planu 4. sezonu „Wiedźmina”. Tak wygląda nowy Geralt

Od kilku tygodni w hrabstwie West Sussex w Anglii trwają zdjęcia do czwartego sezonu serialu „Wiedźmin” i chwilę po tym, jak na planie zauważony został dubler głównego bohatera produkcji, do sieci trafiły też pierwsze zdjęcia prezentujące Liama Hemswortha wcielającego się w kultowego łowcę potworów. Na planie zameldowała się także Anya Chalorta wracająca do roli Yenefer.

Twórcy będą chcieli wytłumaczyć podmianę głównego aktora serii przez wprowadzenia nowej perspektywy, z jakiej opowiadana jest historia serialu. Co prawda istnieje tylko jedna wersja rzeczywistości, ale wydarzenia z udziałem Geralta osadzone są w przeszłości, więc są relacją różnych osób, a to sprawia, że wygląd bohaterów może ulegać zmianie.

„Wiedźmin” sezon 4. – kiedy premiera?

Premiery nowego sezonu „Wiedźmina” możemy wypatrywać latem 2025 roku. Przypomnijmy jednak pamiętać, że tym razem Netflix zamierza nakręcić czwarty i piąty sezon w minimalnym odstępie, co może wpłynąć na termin prac postprodukcyjnych i dodatkowo opóźnić debiut najbliższej odsłony.  

Sprawdź też: David Cronenberg wraca do Cannes z nowym horrorem. Nowy plakat intryguje

W czwartym sezonie pojawi się także Freya Allan wcielające się w Yennefer i Ciri. W nowych rolach zadebiutują Sharlton Copley, któremu przypadnie rola łowcy nagród Leo Bonharta oraz Laurence Fishburne wcielający się w Regisa. Z kolei Danny Woodburn zagra uwielbianego przez fanów krasnoluda Zoltana, a James Purefoy pojawi się jako Stefan Skellen, szpieg i doradca Emhyra. Nieznanego bohatera w nowej serii zagra natomiast Edmund Kingsley, który niedawno wiedzieliśmy w „Problemie trzech ciał”.

zdj. Netflix