Jak Millie Bobby Brown wypadła jako Enola Holmes? Znamy recenzje krytyków

W drugiej połowie września na platformie Netflix zadebiutuje film Enola Holmes” z Millie Bobby Brown w roli młodszej siostry słynnego detektywa z Baker Street. Jak gwiazda „Stranger Things” poradziła sobie w nowej produkcji? Poznaliśmy właśnie pierwsze recenzje krytyków.

Krytycy chwalą nowy film Netfliksa przede wszystkim za zapewnienie widzowi lekkiej i przyjemnej w odbiorze rozrywki, która bez przeszkód mogła trafić na duży ekran i stać się wielkim kinowym hitem. „Enola Holmes” to według recenzentów zabawna, pełna przygód produkcja, która trafia zarówno do dorosłego, jak i nieco młodszego widza. Najwięcej pochwał zbiera Millie Bobby Brown wcielająca się w tytułową młodszą siostrę Sherlocka Holmesa. Aktorka znana z serialu „Stranger Things” stworzyła podobno pełną energii i uroku bohaterkę, na której może oprzeć się kolejna franczyza Netfliksa.

W serwisie Rotten Tomatoes film zdążył zebrać jak na razie 16 recenzji, z których 14 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Na ten moment tylko 2 krytyków wystawiło filmowi negatywną notę. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 88%. Na nieco niższym poziomie ukształtowała się natomiast punktowa nota filmu wynosząca obecnie 7,12 w dziesięciostopniowej skali.

Co ciekawe, nowy film Netfliksa otrzymał, póki co 4 recenzje od tak zwanych „topowych krytyków” serwisu Rotten Tomatoes i wszystkie z nich oznaczone zostały jako pozytywne, co oznacza, że obecnie odsetek „świeżych” recenzji wynosi 100%. Średnia ocena filmu na podstawie not od „topowych krytyków” jest wyraźnie niższa niż w przypadku tej od wszystkich recenzentów i wynosi 6,35 w dziesięciostopniowej skali.

W serwisie Metacritic produkcję oceniło, póki co tylko 4 krytyków, z których 3 uznało film za pozytywny, a 1 z oceniających stwierdził, że jego odczucia po seansie były mieszane. Póki co żaden z recenzentów nie wystawił filmowi negatywnej noty. Średnia nota „Tenet” wynosi w tym momencie 68 punktów w stu punktowej skali.

Główną rolę w filmie zagrała Millie Bobby Brown, znana z roli Jedenastki w serialu „Stranger Things” od Netfliksa. W matkę dziewczyny wcieliła się Bonham Carter, znana na pewno fanom filmów „Podziemny krąg” i „Alicja w Krainie Czarów”. Henry Cavill wystąpił z kolei jako sam Sherlock Holmes. W obsadzie jest także Sam Claflin grający Mycrofta. Reżyserem filmu jest Harry Bradbeer.

Premierę filmu „Enola Holmes” zapowiedziano na platformie Netflix na 23 września.

zdj. Netflix / Legendary