Jak wypadają polskie steelbooki 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”?

W grudniu na polskim rynku wydawniczym zadebiutowały pierwsze w historii steelbooki 4K UHD z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”. Jak prezentują się metalowe wydania kultowej produkcji Jamesa Camerona wydane z okazji 30. rocznicy kinowej premiery? Sprawdźcie naszą prezentację.

Za nowe wydania z filmem „Terminator 2: Dzień sądu” odpowiada dystrybutor Studio N, który przygotował dwa steelbooki zawierające po sześć płyt. W każdym z nich znajdziemy reprezentanta każdego z formatów, począwszy od nośnika DVD, przez Blu-ray i na Ultra HD Blu-ray skończywszy. Jeden ze steelbooków oferuje nam także płytę Blu-ray 3D z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”, a także krążek 4K UHD wyposażony w system obrazu HDR10. Dla produkcji Camerona jest to debiut na polskim rynku zarówno w trójwymiarze, jak i systemie HDR.

Zanim przejdziemy do samych steelbooków uporządkujmy ich zawartość. W pierwszym wydaniu znajdziemy dwie płyty 4K UHD z obrazem SDR, z których jedna oferuje nam polski dubbing, a druga – śląskiego lektora. Oprócz tego w wydaniu obecne są jeszcze trzy płyty Blu-ray i krążek DVD, w których znajdziemy śląskiego lektora, dubbing lub oryginalną wersję językową.

Sprawdźcie też: „Terminator 2: Dzień sądu” – analiza obrazu i dźwięku polskiego wydania 4K UHD

terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (6)-min.JPG terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (7)-min.JPG

W drugim z metalowych wydań znalazła się jedna płyta Ultra HD Blu-ray, ale oferuje ona film w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Do wyboru otrzymaliśmy też obydwie z wymienionych wyżej polskich wersji językowych, czyli dubbing i lektora śląskiego. Wydanie zawiera przy tym płytę Blu-ray 3D z filmem oraz płytę Blu-ray z wersją reżyserską (153 minuty). W tym miejscu należy jednak wspomnieć o pewnej wpadce. Na płytach Blu-ray i DVD z filmem w formacie 1.78:1 z czasem trwania 131 minut dystrybutor umieścił dwie wersje lektorskie czytane przez Tomasza Knapika i Lucjana Szołajskiego. W przypadku wersji rozszerzonej (153 minut) również otrzymujemy informację (zarówno na tylnej okładce, jak i w menu na płycie), że lektorem w tej wersji filmu także jest Lucjan Szołajski. Tymczasem na płycie usłyszymy głos Macieja Gudowskiego, który czytał tę wersję już w wydaniu QDVD.

Aktualizacja: Otrzymaliśmy informację, że w związku z zaistniałą pomyłką dotyczącą opisania lektora obecnego na płycie Blu-ray z rozszerzoną wersją dystrybutor wspólnie ze sklepem DVDmax podejmą się wymiany płyty oraz tylnego j-carda klientom, którzy otrzymali już swoje wydania. Płyta ma zostać także wymieniona w wydaniach pozostających w ofercie sklepu. W ramach zadośćuczynienia klienci otrzymają również możliwość wybrania gratisowego egzemplarza wydania Blu-ray lub 4K UHD z ustalonej puli. Wymiana płyt ma nastąpić w najbliższym tygodniu. O dokładnym terminie wymiany oraz szczegółach klienci zostaną powiadomieni przez sklep w wiadomości e-mail.

Dodajmy, że w przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej wszystkie płyty 4K UHD i Blu-ray oferują format DTS HD 5.1 – na krążkach DVD dostępny jest format Dolby Digital 5.1. Każda płyta wyposażona została ponadto w polskie napisy. O tym, jak dokładnie wypadają same steelbooki, przekonacie się za sprawą naszej prezentacji.

Polskie steelbooki z filmem „Terminator 2: Dzień sądu” od Studio N

terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (1)-min.jpg terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (4)-min.jpg

terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (2)-min.jpg terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (3)-min.jpg

terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (9)-min.JPG terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (5)-min.JPG

terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (10)-min.JPG terminator 2 dzień sądu steelbook 4K UHD (8)-min.JPG

Wydania otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Studio N.

zdj. główne TriStar Pictures / Studio Canal / zdjęcia własne – Filmozercy.com