Jak wypadł start platformy Max w Polsce? Netflix nadal nie ma żadnego rywala na rynku

W czerwcu z polskiego rynku zniknęła platforma HBO Max, którą zastąpił serwis Max oferujący widzom dostęp także do treści Playera. Jak zmiana ta wpłynęła na zainteresowanie ofertą platformy od Warnera? Które serwisy przyciągają najwięcej uwagi polskich widzów? Przedstawiamy raport za ostatni kwartał.

Netflix utrzymuje przewagę nad konkurencją. Jak wypadł start Max?

Polski rynek streamingowy nadal zdominowany jest przez Netfliksa, który cały czas nie ma powodów do tego, aby martwić się o zainteresowanie ze strony widzów. Wyniki z drugiego kwartału udowadniają, że pozycja streamingowego hegemona pozostaje niezachwiana i serwis ma ponad dwa razy więcej udziałów w rynku niż jego najbliższy konkurent.

Pod koniec czerwca Netflix prowadził w rankingu zainteresowania serwisami streamingowymi wśród polskich odbiorców z wynikiem na poziomie 34%. To oznacza, że w drugim kwartale serwis utrzymał wynik, który osiągnął w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Serwis, który 11 czerwca zmienił się w platformę Max, utrzymał natomiast wynik na takim samym poziomie i może liczyć na 15% udziału w streamingowej branży w Polsce.

Sprawdź też: Po kinowej porażce nowy western Kevina Costnera ekspresowo trafi na VOD.

 Pojawienie się nowej oferty i nowego cennika jak na razie nie wpłynęło w żaden istotny sposób na to, jak widzowie interesują się treściami dostępnymi na platformie Max, ale warto zauważyć, że w drugim kwartale wzrosła nieco rozpoznawalność serwisu Player, który zyskał 9% udziału w rynku, czyli o jeden punkt procentowy więcej niż w poprzednim okresie.

Z publikowanych na Filmożercach rankingów najpopularniejszych seriali na platformie Max wiemy, że to właśnie produkcje Playera cieszą się w pierwszym miesiącu działalności następny HBO Max największą popularnością i nieustannie dominują zestawienia TOP 10. Trzecie miejsce od miesięcy pozostaje obiektem rywalizacji pomiędzy platformami Prime Video i Disney+.

W poprzednich dwóch kwartałach oba serwisy dzielił zaledwie 1% różnicy, ale pomiędzy kwietniem a czerwcem serwis Amazona był w stanie wypracować sobie większą przewagę, która wzrosła do 2%. Serwis Apple TV+ awansował z czwartego miejsca na trzecią pozycję ex aequo i jego udział w rynku wynosi teraz 10%, czyli tyle samo co w przypadku platformy Disneya.

netflix max raport popularnosci platform 2024

Wyniki bazują na popularności tytułów w serwisie JustWatch pozwalającym na wyszukiwanie treści dostępnych na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Disney+, Netflix, HBO Max, iTunes itd. Wyliczenia oparto na zachowaniu 550 tys. użytkowników JustWatch Polska.

źródło: JustWatch