Jak zapowiada się filmowa adaptacja książki „O psie, który jeździł koleją”? Mamy pierwsze zdjęcia

W okolicach Nowego Sącza trwają zdjęcia do adaptacji popularnej lektury szkolnej pod tytułem „O psie, który jeździł koleją”. Jak zapowiada się produkcja, która przeniesie znaną historię stworzoną przez Romana Pisarskiego do współczesnych czasów i zaskoczy widzów nowym zakończeniem? Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu.

O psie, który jeździł koleją” to historia czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. Główne role w filmie zagrali: Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Reżyserią zajęła się Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”).

Zuzia ma dziesięć lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chciałaby żyć jak inne dzieci, ale choroba sprawia, że jej codzienność jest pełna ograniczeń. Dobrze wiedzą o tym rodzice dziewczynki – Małgorzata (Monika Pikuła) i pracujący na stacji kolejowej tata – Piotr (Mateusz Damięcki), którzy robią wszystko, żeby wlać w serce dziecka jak najwięcej radości. Pomoże im w tym Lamponiezwykły psi podróżnik, którego nieoczekiwane pojawienie się w życiu Zuzi odmieni jej świat na zawsze. Tak narodzi się zdumiewająca przyjaźń dziecka i czworonoga, która uczyni z Lampo prawdziwą gwiazdę internetu, a z czasem oczaruje cały kraj. Czy stanie się ona również lekarstwem, którego Zuzia tak bardzo potrzebuje?

Sprawdź też: Powstanie kolejna ekranizacja dorobku Stephena Kinga. Którą powieść zaadaptuje nowe filmowe widowisko?

Twórcy zapewniają, że w czasie kręcenia filmu priorytetem jest dla nich komfort zwierząt pracujących na planie. Filmowe owczarki szwajcarskie (w filmie zamiennie występują trzy psy) miały zapewnione warunki godne największych artystów. Na planie psie gwiazdy prowadzone są przez grupę doświadczonych trenerów z Węgier na czele z Zoltanem Horkai, który potrafi rozmawiać nie tylko z psami, ale również wilkami, jeleniami i niedźwiedziami. Z polskimi twórcami współpracował już m.in. na planie serialu „Wataha” oraz przeboju „Kobiety mafii”. Na swoim koncie ma również udział w wielu hollywoodzkich produkcjach, w tym: „Zawód: Szpieg”, „Herkules”, „Eragon”, czy „Hellboy”.

Premiera filmu „O psie, który jeździł koleją” przygotowywana jest na 2023 rok.

O psie, który jeździł koleją_dzien11_270722_716 fot. Hubert Komerski-min.jpg

O psie, który jeździł koleją_dzien9_250722_305 fot. Hubert Komerski-min.jpg

O psie, który jeździł koleją_dzien8_210722_046 fot. Hubert Komerski-min.jpg

O psie, który jeździł koleją_dzien2_130722_278 fot. Hubert Komerski-min.jpg

O psie, który jeździł koleją_dzien2_130722_101 fot. Hubert Komerski-min.jpg 

zdj. Kino Świat / Hubert Komerski