Powstanie kolejna ekranizacja dorobku Stephena Kinga. Którą powieść zaadaptuje nowe filmowe widowisko?

Po nieudanej adaptacji „Podpalaczki” z Zakiem Efronem, do realizacji trafiła kolejna pełnometrażowa adaptacja jednego z dreszczowców w przepastnym dorobku Stephena Kinga. Tym razem na ekranie ożyje jedna z powieści, które król literackiej grozy napisał pod pseudonimem Richard Bachman.

Kolejny film nawiązujący do prozy Kinga będzie ekranizacją wydanej w 1996 roku książki „Regulatorzy”. Opowieść z pogranicza horroru i science fiction opowiada historię osadzoną na pozornie spokojnych przedmieściach Wentworth w Ohio. Iluzja pęka, gdy pewnego dnia do miasta wjeżdżają tytułowi uzbrojeni po zęby Regulatorzy, którzy terroryzują miasto, grożąc każdemu, kto zdecyduje się na opuszczenie domu. „Ci, którzy ocaleją, znajdą się w innym świecie, gdzie wszystko, nawet najstraszniejsze, jest możliwe” – czytamy w opisie powieści zamieszczonym przez wydawnictwo Albatros – „czy autystycznemu chłopcu, jego ciotce i podstarzałemu pisarzowi, pomimo dzielących ich różnic, uda się uratować Wentworth? Ta dziwnie dobrana trójka będzie musiała stawić czoła surrealistycznej rzeczywistości”.

Sprawdź też: Timothée Chalamet rusza w podróż przez Amerykę. Oto pierwszy teaser romantycznego dreszczowca „Bones & All”.

Prawa do realizacji filmu na podstawie „Regulatorów” pozyskała firma Bohemia Group. Za scenariusz ekranizacji ma odpowiedzieć George Cowan. Na chwilę obecną nie ujawniono, kto zajmie się reżyserią. „Jestem wniebowzięty, że gorączka Regulatorów trafi na ekrany” – skomentował wieści o adaptacji sam Stephen King. „To będzie dobre”.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że do sprzedaży już wkrótce trafi zupełnie nowa powieść Kinga. Premierę „Baśniowej opowieści”, w której autor „To” nawiązuje do klasycznych mitów i konwencji, którą ostatni raz wykorzystał przy okazji kultowej „Mrocznej Wieży”, zaplanowano na 7 września. Dodajmy, że do sprzedaży trafią wówczas dwie wersje powieści: zwykła i specjalna, wzbogacone o ilustracje.

źródło: Bloody Disgusting / Albatros / zdj. Albatros