Jak zaprojektować kinowe uniwersum? Zack Snyder o światotwórstwie w ostatnim odcinku miniserii Netfliksa

Na kanale Netflix Film Club zadebiutował kolejny odcinek miniserii „Snyder School”, w ramach której reżyser Zack Snyder opowiada o swoim podejściu do filmowania „Armii umarłych”. Przy okazji ostatniego rozdziału dowiedzieliśmy się o tym, jak twórca filmowej ekranizacji „300” zabiera się za tworzenie fikcyjnych światów.  

Na serię „Snyder School” składają się łącznie cztery odcinki, w których reżyser opowiada między innymi o procesie pisania scenariusza i storyboardowania przyszłego widowiska. Pierwszy rozdział, poświęcony sekwencji napisów początkowych, zobaczycie w tym miejscu. Drugi, opowiadający o pracy operatorskiej tutaj. W trzeciej części Snyder pokrótce objaśnił fanom proces, do którego dochodzi w montażowni

Przypomnijmy, że w głównych rolach w „Armii umarłych” wystąpili Dave BautistaHiroyuki Sanada („Avengers: Koniec gry”) i Omari Hardwick. Na ekranie pojawiają się też Raúl Castillo („Knives Out”), Nora Arnezeder („Safe House”), Matthias Schweighöfer („Valkyrie”), Samantha Win („Wonder Woman”) i Ella Purnel.

 

Zdj. Netflix