James Wan rozpoczął prace na planie filmu „Aquaman 2” – pierwsze zdjęcie

Hollywood rusza pełną parą z produkcją swoich kolejnych produkcji. Po tym, jak rozpoczęto prace na planie filmów „Na noże 2” i „John Wick 4” ruszyły zdjęcia do drugiej części filmowej serii o przygodach Aquamana.

O rozpoczęciu prac na planie filmu „Aquaman and the Lost Kingdom” poinformował sam James Wan wracający jak reżyser produkcji. Twórca pokazał zdjęcie z filmowym klapsem, na którym potwierdzono, że roboczy tytuł nowej produkcji Warnera to „Necrus”. W tle widzimy z kolei lodową jaskinię, która może okazać się tytułowym zaginionym królestwem. W komiksach „Necrus” to podwodne królestwa znajdujące się w najgłębszej części podwodnego świata. Jego mieszkańcami są świetnie wyszkoleni wojownicy dowodzeni przez króla Mongo będącego niezwykle wrogo nastawiony do mieszkańców powierzchni i uważającego, że wszystkie ingerencje zewnętrznego świata powinny spotykać się ze zdecydowaną i zbrojną odpowiedzią.

W głównych rolach ponownie pojawią się Jason Momoa jako tytułowy heros, Amber Heard jako Mera, Patrick Wilson jako Orm, Yahya Abdul-Mateen II jako Czarna Manta, a także Dolph Lundgren wcielający się w Nerusa. Do obsady dołączył Pilou Asbaek.

Premierę filmu „Aquaman 2” zaplanowano na 16 grudnia 2022 roku.

zdj. Warner Bros.