Jared Leto zagra Karla Lagerfelda w filmie biograficznym

Jared Leto znalazł kolejne wyzwanie aktorskie. Laureat Oscara za rolę w „Witaj w klubie” wcieli się w legendarnego projektanta mody Karla Lagerfelda. Amerykanin sportretuje byłego dyrektora artystycznego domu mody Chanel w pełnometrażowym filmie biograficznym.

Szczegóły odnośnie fabuły projektu nie są jeszcze znane. Film ma się skupić na kluczowych relacjach w życiu Lagerfelda. Oprócz głównej roli Leto będzie czuwał nad projektem jako producent wraz z Emmą Ludbrook za pośrednictwem ich firmy Paradox

Z okazji ogłoszenia castingu Leto odniósł się do swojej relacji ze zmarłym przed trzema laty projektantem, mówiąc:

Karl zawsze był dla mnie inspiracją. Był prawdziwym polimatem, artystą, innowatorem, liderem i, co najważniejsze, życzliwym człowiekiem. Kiedy spotkaliśmy się z zespołem Karla Lagerfelda, od razu połączyła nas kreatywna wizja nakręcenia pełnej szacunku ody do Karla przy jednoczesnym przesunięciu artystycznych granic tego, czym może być biografia.

Sprawdź też: „Blondynka” – recenzja filmu. Zabójstwo Marilyn Monroe przez wszystkie inne postacie w filmie

Plotka głosi, że kiedy Leto miał spotkać się z Lagerfeldem po raz pierwszy, aktor miał powiedzieć mu: „Wiesz, pewnego dnia muszę zagrać Cię w filmie”. Na co projektant odpowiedział: „Tylko ty, kochany, tylko ty”.

Źródło: WWD / Deadline / Zdj. Sony Pictures