Jaś i Małgosia według Netfliksa. Zwiastun nowej animacji

Netflix pokazał pierwszy zwiastun nowej serii animowanej, która podejmuje odmienione wersje Jasia i Małgosi ze znanej baśni braci Grimm. W „A Tale Dark & Grimm” rodzeństwo zmierzy się z wiedźmami, smokami i diabłem.

Nowa seria ma szczerze rozliczyć się z baśniami Grimmów, a więc zachować wszystkie, często wstrząsające elementy oryginalnych przekładów, które z biegiem lat konsekwentnie łagodzono. „A Tale Dark & Grimm” będzie przy tym adaptacją serii powieści Adam Gidwitza

W serii poznamy losy Jasia i Małgosi (Hansela i Gretel), którzy uciekają z domu w poszukiwaniu lepszych rodziców... a przynajmniej kogoś, kto nie spróbuje uciąć im głowy. Rodzeństwo pozostawi w tyle swoją własną baśń i ruszy w stronę innych opowieści z bogatego dorobku braci Grimm. 

Za „A Tale Dark & Grimm” odpowiadają studia Boat Rocker Studios, Novo Media Group i Astro-Nomical Entertainment. Za część animacji odpowie Jam Filled Entertainment. W obsadzie głosowej pojawiają się Raini Rodriguez, Andre Robinson, Nicole Byer i Adam Lambert. Reżyserem nadzorującym całe przedsięwzięcie jest Simon Otto.

Premiera 8 października.

zdj. Netflix