O ten serial nie musicie się martwić! Jedna z najlepszych nowości w streamingu powróci

Mamy dobrą wiadomość dla widzów, którym spodobała się najnowsza produkcja science fiction platformy Apple TV+ bazująca na cyklu powieści Hugh Howleya. Serwis zamówił się już realizację drugiego sezonu „Silos” z Rebeccą Ferguson w roli głównej.

Będzie drugi sezon serialu „Silos” z Rebeccą Ferguson

Aktualnie widzowie Apple TV+ mogą oglądać pierwszy sezon „Silosu”, a jeśli martwiliście się, że serial może nie otrzymać kontynuacji, to już nie musicie. Jeszcze w trakcie emisji debiutanckiej serii potwierdzono, że serial otrzyma drugi sezon. Co prawda, platforma Apple TV+ nie zdecydowała się jeszcze na oficjalne ogłoszenie decyzji o zamówieniu drugiego sezonu „Silosu”, ale zakulisowe źródła donoszą, że produkcja otrzymała już zielone światło i zdjęcia do nowych odcinków powinny się niedługo rozpocząć.

Jedno ze źródeł sugeruje, że przygotowania ruszą we wrześniu, a zdjęcia rozpoczną się prawdopodobnie w grudniu lub na początku stycznia. Możemy więc zakładać, że najwcześniej „Silos” powróci z drugim sezonem w 2025 rok. Pojawiła się jednak też informacja sugerująca, że prace nad drugim sezonem już się rozpoczęły, a to pozwoliłoby zakładać, że serial zamelduje się na platformie Apple TV+ jeszcze pod koniec 2024 roku

Sprawdź też: Na planie „Pierścieni Władzy” aktorom towarzyszyła terapeutka. Powodem rasistowskie komentarze w sieci.

Akcja oryginalnej powieści osadzona jest w przyszłości, w której Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, a przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi. Ci, którym udało się przetrwać, musieli jednak zejść pod ziemię i żyją w gigantycznych silosach całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. W nowym społeczeństwie nakreślone zostały rygorystyczne nakazy i zasady, a na wyższych szczeblach władzy roi się od sekretów i kłamstw.

Scenariusz napisał Graham Yost, a za reżyserię odpowiada Morten Tyldum, który wyreżyserował dla Apple'a serial „W obronie syna” z Chrisem Evansem w roli głównej. Reżyser ma na swoim koncie także filmy „Gra tajemnic” i „Pasażerowie”. W obsadzie są również Rashida Jones („Biuro”), David Oyelowo („Selma”), Common („John Wick 2”) i Harriet Walter („Belgravia”). 

źródło: moviesr.net / zdj. Apple TV+