Jeffrey Dean Morgan i Lauren Cohan na pierwszych zdjęciach z własnego spin-offu „The Walking Dead”

Żywot serialu „The Walking Dead” zmierza nieuchronnie ku końcowi, ale fani trwającego od 2010 roku uniwersum nie będą narzekać na brak wrażeń jeszcze przez pewien czas. Na najbliższe lata zaplanowano bowiem serię spin-offów, które opowiedzą historię poszczególnych bohaterów głównej serii. Jednym z nich będzie serial poświęcony postaciom granym w głównej serii przez Jeffreya Deana Morgana i Lauren Cohan. Kiedy Dead City” zawita na ekran? Zobaczcie pierwsze zdjęcia.

W serialu „Dead City” osadzonym już po wydarzeniach z głównej serii Negan i Maggie trafią do Nowego Jorku. Na postapokaliptycznym Manhattanie, wyspie od dawna odciętej od dostępu do stałego lądu, odkryją nie tylko tłumy żywych trupów – spotkają też tych, którzy zdołali uczynić Nowy Jork swoim własnym światem, pełnym anarchii, niebezpieczeństw, piękna i koszmarów.  Prace na planie serialu trwają już od kilku tygodni w New Jersey. Premiera Dead City” zaplanowana została na kwiecień 2023 roku.

Sprawdź też: Uniwersum „The Walking Dead” dopiero się rozkręca. AMC pokazało zapowiedź nowych serii w świecie Żywych Trupów.

Showrunnerem serii jest Eli Jorné („The Walking Dead”). Eli stworzył chaotyczny, szalony i piękny świat Żywych Trupów, skrojony dla Negana, Maggie i tych fanów serialu, którzy chcą zobaczyć nowe i niewyobrażalne miejsca uniwersum TWD  – opowiadał parę miesięcy temu szef franczyzy Scott Gimple. „Lauren i Jeffrey zawsze doskonale z sobą współpracowali, a teraz zabieramy tę współpracę na nowy poziom. Ta seria przetestuje ich zdolność przetrwania – w tym świecie i z sobą nawzajem.”.

sddow1e5-min.jpg

pn8irkzi-min.jpg

m3ieekel-min.jpg

d97pycc0-min.jpg

09qiugz4-min.jpg

1vmibby5-min.jpg

hy93d2qf-min.jpg

zdj. AMC