Jennifer Coolidge zagra w adaptacji kultowej gry. W obsadzie jest już Jason Momoa

Następne nazwisko w obsadzie kinowej adaptacji „Minecrafta”. W filmie na motywach słynnej gry komputerowej zobaczymy Jennifer Coolidge. Aktorka dopiero co odebrała statuetkę Emmy za rolę w „Białym Lotosie”, a teraz dowiadujemy się, że wkrótce zawita na plan realizowanego już widowiska z Jasonem Momoą w roli głównej.

Jennifer Coolidge w obsadzie filmowego „Minecrafta”. Kiedy premiera?

Według ostatniego raportu poświęconego postępom w przygotowaniach adaptacji kultowej gry, twórcy powstającego dla Warner Bros. Pictures filmu ponownie znaleźli się na planie na terenie Nowej Zelandii

Przypomnijmy, że „Minecraft”, gra stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang, zabiera do otwartego świata, w którym gracze mogą zbierać surowce, walczyć z groźnymi potworami i – co najważniejsze – swobodnie budować wielkie budowle oraz niszczyć wszystko, co napotkają na drodzeFilm ma podobno przedstawić historię skoncentrowaną wokół złowieszczego Smoka Endu, który, wkraczając na ścieżkę zniszczenia, zmusza młodą dziewczynę, wraz z grupą jej nieprawdopodobnych kompanów, do wzięcia na siebie misji uratowania świata Powierzchni”.

Sprawdź też: Adam Sandler podróżuje przez kosmos u twórcy „Czarnobyla”. Oto zwiastun intrygującego sci-fi Netfliksa

Minecraft

Źródła serwisu Deadline wskazują, że Jennifer Coolidge – nagrodzona za rolę postaci Tanyi McQuoid w drugim sezonie „Białego Lotosu” – dołączyła do obsady w której są już przede wszystkim: wspomniany gwiazdor „Aquamana” Jason MomoaEmma Myers, znana przede wszystkim z hitowego serialu „Wednesday”, Danielle Brooks (Adebayo z serialu „Peacemaker”), Jack Black („Super Mario Bros. Film”) i Sebastian Eugene Hansen („Historia Lisey”).

Reżyserią zajmie się Jared Hess, twórca mający w dorobku takie komedie jak „Napoleon Wybuchowiec”, „Gentlemen Broncos” czy „Asy bez kasy”. Produkują między innymi Roy Lee („Brahms: The Boy II”), Jon Berg („Doktor Sen”), Mary Parent („Kong: Wyspa Czaszki”), Cale Boyter („Diuna: druga część”) oraz sam Momoa.

O ile na drodze twórców nie pojawią się żadne przeszkody realizacyjne, kinowa premiera „Minecrafta” powinna odbyć się dokładnie 4 kwietnia 2025 roku

źródło: Deadline / zdj. depositphotos