Jennifer Lawrence wraca do komiskowego kina. Zagra w czarnej komedii od studia A24

Jennifer Lawrence znana doskonale fanom komiksowych produkcji o X-Menach wraca po latach do komiksowych ekranizacji. Tym razem popularna gwiazda hollywoodzkich produkcji wystąpi w produkcji bazującej na powieści graficznej science fiction „Why Don’t You Love Me ?” wydanej w 2023 roku.

Jennifer Lawrence w nowej komiksowej produkcji. To będzie mroczne science fiction

Lawrence wcielająca się w Mystique w czterech filmach o X-Menach wraca po kilku latach przerwy do komiksowego kina. Jej nowy filmowy projekt będzie ekranizacją komiksu „Why Don’t You Love Me ?” wydanego w zeszłym roku, ale tym razem nie będzie to nic w klimacie superbohaterskich produkcji.

Komiks przedstawia historię nieszczęśliwego małżeństwa: Claire i Marka, którzy nie potrafią pozbyć się wrażenia, że z ich rzeczywistością coś jest nie tak. Serial będzie mroczną czarną komedią o małżeństwie, alkoholizmie, depresji i żałobie po utraconych szansach z zaskakującymi zwrotami akcji. Filmowa wersja komiksu stworzonego przez Paula B. Raineya powstanie dla renomowanego studia A24. Scenariusz napisze Robert Funke znany z pracy przy serialu „Jak zostać Bogiem na Florydzie” z Kristen Dunst

Sprawdź też: Hollywood robi nową wersję kultowego westernu z Clintem Eastwoodem. Czy to może się udać?

W oficjalnym opisie czytamy: Claire i Mark pogrążają się w nieszczęśliwym małżeństwie. Ona całymi dniami chodzi w szlafroku i pali leżąc na kanapie, a on stracił rachubę czasu i nigdy nie wiem, kiedy trzeba odwieźć dzieci do szkoły. Ona prześladuje swojego byłego i obwinia go za to, że skazał ją na tak bezproduktywne życie, a on śpi na kanapie i ma problemy z zapamiętaniem imienia syna. Czy oni nie mieli innego życia? Kiedy w radiu pojawiają się doniesienia o zbliżającej się wojnie nuklearnej, zaczyna do nich docierać prawda: nie takie życie wybrali.

Aktualnie studio poszukuje kandydata na reżysera projektu, a Lawrence nie tylko wcieli się w główną bohaterkę, ale zostanie też producentką filmu wraz z Justine Ciarrocchi. Na pokładzie są także Ari Aster, Lars Knudsen i Emily Hildner.

źródło: variety.com