Ten serial stał się gigantycznym hitem na Netflix! Jennifer Lopez przyciąga coraz mniej widzów

Nowy film z Jennifer Lopez zawitał na platformę Netflix i mimo że popularna celebrytka nadal potrafi przyciągać widzów przed ekrany, to wyraźnie widać, że jej możliwości osłabły na przestrzeni ostatniego roku. Tymczasem „Bridgertonowie” zostali właśnie globalnym fenomenem.

Netflix TOP 10 dzisiaj Nowy film Jennifer Lopez nie został wielkim hitem

Po tym, jak wiosną ubiegłego roku Jennifer Lopez została królową Netfliksa dzięki swojemu filmowi „Matka”, w dwanaście miesięcy później streamingowy gigant liczył na równie duży sukces nowej produkcji z popularną J. Lo. Wyniki oglądalności pokazują jednak, że widzowie nie zasiedli już tak tłumnie do seansu produkcji „Atlas”, która spotkała się z wyjątkową nieprzychylnością ze strony krytyków. Widowisko science fiction zebrało już 75 recenzji i zaledwie 14 z nich oceniło je pozytywnie. Wynik procentowy pokazuje więc na ten moment 19% pozytywnych tekstów, przy średniej ocenie 3,80 w dziesięciostopniowej skali – w przypadku wspomnianej „Matki” było to 5,10.

Sprawdź też: To jeden z najpopularniejszych horrorów 2023 roku. Za chwilę trafi na Netflix.

Jennifer Lopez Atlas

Film słabiej ocenia też globalna widownia, bo tylko 50% osób, które zdecydowały się na obejrzenie filmu, było zadowolonych z seansu przy średniej ocenie 3,0 na 5. Gorsze przyjęcie odbiło się na oglądalności, bo w pierwszy weekend film „Atlas” wygenerował 56,3 mln godzin oglądania, co przełożyło się na 28,2 mln wyświetleń. Tymczasem wspomniana „Matka” mogła liczyć rok temu na 83,71 mln godzin wyświetleń. Tak naprawdę, to nowość z Jennifer Lopez okazała się niewiele popularniejszą produkcją od komedii romantycznej „Matka Panny młodej” debiutującej niedawno na platformie z wynikiem wynoszącym 26,7 mln wyświetleń.

3. sezon „Bridgertonów” globalnym hitem na Netflix

Bridgertonowie sezon 3

W świecie seriali na Netflix rządzą „Bridgertonowie” i nie chodzi wcale tylko o trzeci sezon, który stał się globalnym fenomenem. W pierwszym pełnym tygodniu seria debiutująca 16 maja wygenerowała spektakularne 25,3 mln wyświetleń, co oznacza spadek o 43,9% w porównaniu ze znakomitym wynikiem z pierwszego weekendu. W 11 dni serial był w stanie wygenerować już oszałamiające 70,4 mln wyświetleń.

Jego popularność korzystnie wpłynęła na poprzednie dwa sezony, które dzięki niemu znalazły się na globalnej liście dziesięciu najpopularniejszych seriali tygodnia. Wszystkie trzy sezony chętnie oglądają też Polacy. W naszym kraju „Bridgertonowie” zajmowali pierwsze, trzecie i szóste miejsce w zestawieniu TOP 10 najpopularniejszych seriali. Przypomnijmy, że na platformę trafiła jak na razie tylko pierwsza część nowego sezonu składająca się zaledwie z czterech odcinków.Druga część pojawi się 13 czerwca.

O czym opowiada 3. sezon „Bridgertonów”?

Penelope Featherington (Nicola Coughlan) w końcu zrezygnowała z długo utrzymywanego zauroczenia Colinem Bridgertonem (Luke Newton) po usłyszeniu jego lekceważących słów na jej temat w poprzednim sezonie. Zdecydowała jednak, że nadszedł czas, aby znaleźć męża, a najlepiej takiego, który zapewni jej wystarczającą niezależność, aby kontynuować podwójne życie jako Lady Whistledown, z dala od matki i sióstr. Jednak brak pewności siebie sprawia, że próby małżeństwa Penelopy kończą się spektakularną porażką. Tymczasem Colin powrócił z letnich podróży z zupełnie nowym wizerunkiem i dużym poczuciem pewności siebie.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Atlas”
 2. „Niepokój”
 3. „Akademia Pana Kleksa”
 4. „Golden Kamuy”
 5. „Jednorożec Thelma”
 6. „W dobrych rękach 2”
 7. „Matka Panny młodej”
 8. „Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów”
 9. „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”
 10. „Jak ukradłem 100 milionów”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Bridgertonowie” sezon 3
 2. „Krucjata”
 3. „Bridgertonowie” sezon 1
 4. „Park Jurajski: Teoria chaosu” sezon 1
 5. „Kicia Kocia”
 6. „Bridgertonowie” sezon 2
 7. „Reniferek”
 8. „Osiecka”
 9. „The 8 Show”
 10. „Dziękuję, następny”

zdj. Netflix