Jeremy Renner powróci jako Hawkeye w serialu - znamy pierwsze szczegóły

Zyskaliśmy właśnie potwierdzenie, że Disney rozpoczyna prace nad zapowiadanym od dawna serialem o przygodach Hawkeye'a. Pojawiły się też pierwsze informacje dotyczące obsady i fabuły serialu. Poznajcie szczegóły.

Prace nad limitowaną serią, która jest jedną z kilku nowych produkcji Marvela przygotowywanych na platformę streamingową Disney+ nabierają podobno rozpędu. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że w głównej roli w serialu wystąpi Jeremy Renner, który wcielał się w tego bohatera w filmach Marvela.

Potwierdziły się również wcześniejsze plotki sugerujące, że fabuła produkcji skupi się na tym, jak Hawkeye szkoli swoją następczynię, Kate Bishop. Postać ta znana jest doskonale fanom komiksów, ponieważ to właśnie ona przejęła po Clincie Bartonie miano Hawkeye'a i została członkiem drużyny Young Avengers.

Nie wiemy jeszcze, kiedy serial będzie miał swoją premierę, ale możemy się spodziewać, że przynajmniej jeden z czterech zapowiedzianych seriali Marvela zadebiutuje na platformie Disney+ jeszcze pod koniec tego roku. Oprócz Hawkeye'a studio Marvela potwierdziło, że powstaną produkcje: Scarlet Witch & Vision, Loki oraz Falcon & Zimowy żołnierz.

źródło: Variety.com / zdj. Marvel