Jesse Eisenberg zagrał Wielką Stopę w absurdalnej komedii [ZWIASTUN]

Absurdalna komedia „Sasquatch Sunset” spodobała się uczestnikom ostatniej odsłony festiwalu filmowej Sundance, a już wkrótce okazję do nadrobienia jej otrzyma znacznie szersze grono widzów. Pokazano właśnie pierwszy zwiastun produkcji z Jessem Eisenbergiem wcielającym się w legendarnego sasquatcha AKA Wielką Stopę.

Jesse Eisenberg zagrał Wielką Stopę w absurdalnej komedii

„W zamglonych puszczach Ameryki Północnej rodzina Wielkich Stóp – być może ostatnich w swoim tajemniczym gatunku – wyrusza w absurdalną, przezabawną, epicką i ostatecznie głęboko poruszającą podróż, toczącą się na przestrzeni roku. Te kudłate i szlachetne olbrzymy walczą o przetrwanie, znajdując się na kursie kolizyjnym z ciągle zmieniającym się światem” – napisano w wypuszczonym przez amerykańskiego dystrybutora oficjalnym opisie „Sasquatch Sunset”.

Za reżyserię i scenariusz nietypowego, całkowicie pozbawionego dialogów filmu odpowiadają bracia David i Nathan Zellner. Duet ma w dorobku między innymi komediowy western „Damulka” z głównymi rolami Roberta Pattinsona i Mii Wasikowskiej

Wszystko wskazuje, że produkcja z Eisenbergiem jest dla obu reżyserów wypełnieniem wieloletniej pasji do mitu Wielkiej Stopy. Jeszcze w 2010 roku Zellnerowe nakręcili krótkometrażowy film „Sasquatch Birth Journal 2”, poświęcony właśnie tej postaci. Za produkcję otrzymali wówczas nominację do nagrody za najlepszy szort festiwalu Sundance.

Sprawdź też: Żółwie Ninja wracają w nowym serialu! Spin-off „Zmutowanego chaosu” z pierwszą zapowiedzią

Poza występującym w głównej roli Eisenbergiem na ekranie pojawiają się też Riley Keough (znana między innymi z „Dziewczyny z doświadczeniem”), Christophe Zajac-Denek (Ike The Spike z trzeciego sezonu „Miasteczka Twin Peaks”) oraz sam Nathan Zellner. Producentem przedsięwzięcia jest z kolei między innymi Ari Aster, twórca „Dziedzictwo. Hereditary” oraz „Bo się boi”.

„Wielkie Stopy może i nie istnieją, ale ten film – owszem, jakimś cudem. I tak samo jak istoty, które przestawia, trzeba zobaczyć, żeby w to uwierzyć” – pisał o produkcji jeden z krytyków. W chwili obecnej „Sasquatch Sunset” może pochwalić się w serwisie Rotten Tomatoes dobrym wynikiem 77%, przeliczonym na podstawie 22 recenzji.

Za oceanem premiera odbędzie się dokładnie 12 kwietnia.

zdj. Bleecker Street