„Jestem legendą 2” powstaje! Will Smith i Michael B. Jordan pracują nad filmem

Choć minie jeszcze sporo czasu nim do widzów powędrują pierwsze konkretne zapowiedzi filmu, kontynuacja „Jestem legendą” pozostaje jednym z flagowych projektów wytwórni Warner Bros. W nowej wypowiedzi o przyszłym widowisku opowiedział główny gwiazdor, Will Smith. Wyjawił, że wciąż trwają przygotowania scenariusza.

Film „Jestem legendą 2” nadal w planach. Prace nabierają rozpędu

Przypomnijmy, że Smith zajmie się zarówno wyprodukowaniem filmu, jak i zagra w nim główną rolę – tę samą podwójną funkcję sprawuje przy projekcie znany z „Creeda” Michael B. Jordan. Opracowaniem scenariusza do sequela zajął się zaś Akiva Goldsman, mający w dorobku tekst do pierwszej odsłony (będącej adaptacją powieści Richarda Mathesona z 1954 roku). 

Will Smith pokrótce odniósł się do statusu nowego filmu podczas niedawnej sesji Q&A na festiwalu filmowym Red Sea w Arabii Saudyjskiej. Gwiazdor wskazał, że scenariusz Goldsmana – a przynajmniej jedna z jego wersji – został przekazany w ręce producentów. Obecnie nad tekstem pracują Jordan i sam Smith. „Jutro zdzwaniam się z Michaelem B. Jordanem. Scenariusz właśnie do nas dotarł... Prawdopodobnie nie mogę powiedzieć nic więcej” – wyjaśnił gwiazdor. 

Przypomnijmy, że oryginalna opowiadała historię wirusologa Roberta Neville’a, odpornego na stworzony przez ludzi śmiercionośny wirus, który pierwotnie miał pomóc wyleczyć raka. Żyjąc w opustoszałym Nowym Jorku z 2012 roku, bohater próbuje stworzyć lekarstwo dla zarażonych wirusem ludzi, którzy zmienili się w krwiożercze potwory. Kontynuacja będzie bardziej wierna oryginalnej fabule z książki i alternatywnemu zakończeniu filmu, które nie zostało ostatecznie zatwierdzone przez producentów. Znajdziemy je jednak w materiałach dodatkowych na płytach. Opcjonalne zakończenie, że bohater grany przez Willa Smitha przeżył finał i trafił razem z Anną (Alice Braga) i Ethanem (Charlie Tahan) do Vermontu.

Akiva Goldsman zapowiadał przed paroma miesiącami, że akcja filmu zostanie osadzona kilka dekad po wydarzeniach z pierwszego filmu na wzór  historii z „The Last of Us”. Twórcy chcą pokazać nie tylko świat po apokalipsie, ale także to, jak po 20-30 latach od końca cywilizacji natura zaczyna odzyskiwać planetę. Jednym z pytań, które fascynuje twórców, jest to, co się stanie, kiedy człowiek przestaje być dominującym gatunkiem na Ziemi?

Jeżeli scenariusz Goldsmana doczeka się akceptacji ze strony reszty producentów, prace na planie „Jestem legendą 2” mogą rozpocząć się już w przyszłym roku – czytamy na łamach ostatniego raportu serwisu World of Reel.

źródło: Screen Daily / zdj. Warner Bros.