Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego!

Polski reżyser Paweł Pawlikowski szykuje swój kolejny film, który zapowiada się na pierwszorzędną hollywoodzką produkcję. Główne role w thrillerze pod tytułem „The Island” zagrają Joaquin Phoenix i Rooney Mara.

Najnowsza produkcja Pawlikowskiego będzie inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i opowie historię amerykańskiej pary, która w latach 30. ubiegłego wieku postanowiła porzucić cywilizację i stworzyć swój własny raj na bezludnej wyspie. Po tym, jak jeden z milionerów zauważył ich wyspę z pokładu swojego jachtu i uczynił z ich przedsięwzięcia prasową sensację, w życiu pary pojawiła się samozwańcza hrabina. Wraz ze swoimi dwoma kochankami kobieta ma plan przejęcia wyspy i zbudowania na niej luksusowego hotelu. Gdy hrabina próbuje wprowadzić w życie swój plan zagrabienia wyspy, rozpoczyna się psychologiczna wojna, w której namiętność i zazdrość szybko przeradzają się w niewierność, zdradę a ostatecznie także morderstwo. Jakby tego było mało, sama natura zwraca się w końcu przeciwko intruzom.

Sprawdź też: Autorzy serialowego „Wiedźmina” nie są fanami powieści Sapkowskiego? „Oni tych książek wręcz nie lubią” – wyjawia były scenarzysta.

Prace na planie filmu wystartują dopiero w 2023 roku, ale już w przyszłym miesiącu rozpocznie się sprzedaż praw do międzynarodowej dystrybucji nowej produkcji polskiego reżysera. Dla Pawlikowskiego będzie to pierwszy film fabularny od 2018 roku i wielkiego sukcesu „Zimnej wojny”. Joaquin Phoenix i Rooney Mara będący małżeństwem, wystąpili ostatnio w jednym projekcie również w 2018 roku. Był to film „Maria Magdalena”.

Paweł Pawlikowski wyreżyseruje film do własnego scenariusza. Wśród producentów filmu znaleźli się: Tanya Seghatchian i John Woodward z Apocalypso Pictures oraz Brightstar. Ewa Puszczyńska współprodukuje film dla Extreme Emotions. Producentem wykonawczym został Reno Antoniades

źródło: deadline.com / zdj. The Weinstein Company / Thunderbird Releasing