John Boyega i Felicity Jones dołączają do obsady thrillera „Borderland”

John Boyega („Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”), Felicity Jones („Teoria wszystkiego”) i Jodie Turner-Smith („Queen & Slim”) dołączyli do obsady nowego thrillera twórców „Nieproszonych gości”. Główną rolę w filmie zagra Jack Reynor („Midsommar”). 

Borderland” opowie o irlandzkim wojskowym, Michaelu, którego ciężarna żona ginie z ręki Tempesta, brytyjskiego antyterrorysty (Boyega) na skutek katastrofalnej pomyłki. Niedługo po tym Tempest zostaje wysłany na objętą ścisłą tajemnicą misję w Londynie, zaś Michael rusza jego śladem, dołączając zarazem do bezlitosnej organizacji terrorystycznej.

Producentami filmu zostali Chris Coen, Rebecca Brown i Felicity Jones (jako producenta wykonawcza). Scenariusz napisali bracia Charles i Thomas Guard wraz z Ronanem Bennettem („Wrogowie publiczni”). Bracia mają też wyreżyserować film. Jako operator, w produkcji weźmie udział Erik Wilson („Paddington 2”).

Warto dodać, że pierwsze wzmianki o „Borderline” pojawiały się już kilka miesięcy temu. W pierwszej wersji projektu udział mieli wziąć Jamie Dornan i Sam Claflin.

źródło: Deadline / zdj. Disney