John David Washington zagra w filmie o Batmanie kultowego złoczyńcę?

Podczas gdy Robert Pattinson przed wejściem na plan nowego „Batmana” pracuje jeszcze na planie filmu „Tenet”, to Matt Reeves cały czas poszukuje reszty obsady do swojego filmu o Mrocznym Rycerzu. Najnowsze doniesienia sugerują, że jedną z gwiazd produkcji może być nie kto inny jak John David Washington, gwiazdor filmu „Tenet”, z którym pracuje obecnie Pattinson.

Matt Reeves podobno rozważa zaangażowanie syna Denzela Washingtona do jednej z kluczowych ról w swoim filmie „The Batman”, ale jak na razie informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez studio. W ramach plotek mówi się, że Washington miałby wcielić się w kultowego złoczyńcę z Gotham, Harveya Denta, znanego też jako Dwie Twarze. Jeśli aktor otrzyma angaż do tej roli, to będzie już drugim czarnoskórym aktorem wcielającym się w prokuratora generalnego Gotham. W filmie „Batman” z 1989 roku Denta zagrał bowiem Billy Dee Williams.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku. Najnowsze przecieki sugerują, że głównym przeciwnikiem Batmana w nowym filmie będzie Pingwin. W filmie mają pojawić się też Catwoman, Człowiek-zagadka oraz młodsze wersje Komisarza Gordona i Alfreda.

Solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku.

źródło: Thegww.com / zdj. Universal Pictures