John Krasinski i Natalie Portman spróbują odnaleźć fontannę młodości w filmie Guya Ritchiego

Apple zapowiedział realizację nowego oryginalnego filmu. Wraz ze studiem Skydance i reżyserem Guyem Ritchiem wytwórnia szykuje przygodowe widowisko „Fountain of Youth”. W głównych rolach mają pojawić się John Kasiński („Ciche miejsce”) i Natalie Portman („Obsesja”).

John Krasinski i Natalie Portman ruszą w filmową przygodę

Produkcja opowie historię pewnego rodzeństwa (w tej roli Krasinski i Portman), które pomimo dzielących ich różnic decyduje się na podjęcie wspólnych poszukiwać mitycznej Fontanny Młodości. By ta epicka przygoda w poszukiwaniu źródła nieśmiertelności zakończyła się sukcesem bohaterowie będą musieli wykorzystać swoją znajomość historii i talent do odczytywania zakodowanych wskazówek – czytamy w pierwszym opisie. 

Za scenariusz nowego filmu Apple'a odpowiada James Vanderbilt, autor „Krzyku VI” i „Niewygodnej prawdy”. W raporcie zamieszczonym właśnie na łamach serwisu Deadline czytamy, że „Fountain of Youth” było priorytetowym projektem Skydance od czasu zapoznania się z tekstem Vanderblita (scenariusz miał zachwycić kierowników studia – wskazują źródła serwisu) – od dłuższego czasu poszukiwano jednak właściwej ekipy realizacyjnej. Guy Ritchie przymierzał się do objęcia roli reżysera jeszcze od wiosny ubiegłego roku. W tym samym czasie projektem zainteresował się też John Krasinski – na wcześniejsze decyzje wpłynęły jednak oba hollywoodzkie strajki. 

Sprawdź też: M3GAN ma konkurencję. Pluszowy miś Chauncey straszy w nowej zapowiedzi horroru

Zdjęcia do widowiska z Krasińskim i Portman mają ruszyć już w przeciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy. Wyprodukowaniem filmu zajmą się między innymi David Ellison („Terminator: Mroczne przeznaczenie”), Dana Goldberg („Jestem legendą”), Don Granger („Mission: Impossible”) oraz duet Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta („Krzyk V”).

Wieści o oficjalnym zleceniu realizacji „Fountain of Youth” nadchodzą zaledwie miesiąc po premierze ostatniego projektu Apple'a i Skydance, czyli filmu „Plan wycieczki” z Markiem Wahlbergiem i Michelle Monaghan. Film stał się najchętniej oglądaną oryginalną produkcją w historii Apple TV+.

źródło: Deadline / zdj. depositphotos