John Powell „Jak wytresować smoka 3” – przegląd ofert soundtracku z USA [CD]

27 czerwca 2019 roku trafią do sprzedaży polskie wydania DVD, Blu-ray i 4K UHD (w tym steelbook) z animacją „Jak wytresować smoka 3”. Soundtrack z kompozycjami Johna Powella zadebiutował na płycie kompaktowej 1 lutego 2019 roku. Poniżej znajdują się szczegóły wydania CD.

O filmie

DreamWorks Animation przedstawia zaskakującą opowieść o dojrzewaniu, szukaniu odwagi w obliczu nieznanego, a także o tym, jak trudno rozstać się z kimś bardzo bliskim. To, co zaczęło się jako niespotykana przyjaźń miedzy dorastającym Wikingiem i budzącym strach smokiem z gatunku Nocna Furia, przerodziło się w trylogię obejmującą całe ich życie. Nieoczekiwane pojawienie się smoczycy z gatunku Biała Furia zbiega się z najmroczniejszym okresem w dziejach ich osady, więc Czkawka i Szczerbatek muszą wyruszyć na wyprawę do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach. W ostatniej części opowieści Czkawka i Szczerbatek odnajdą swoje właściwe przeznaczenie, a smok i jego jeździec będą razem walczyć, by bronić wszystkiego, co dla nich najcenniejsze.

O soundtracku

Autorem muzyki do animacji ze studia DreamWorks jest John Powell, który napisał także partytury do dwóch poprzednich części cyklu oraz do wielu innych znanych filmów (seria o przygodach Jasona Bourne'a z Mattem Damonem, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”). Score „Jak wytresować smoka 3” został wydany w plastikowym pudełku typu jewel case nakładem amerykańskiej wytwórni fonograficznej Back Lot Music. Płyta CD ukazała się wyłącznie w USA. Wersja cyfrowa muzyki Powella zawiera utwór bonusowy „The Hidden World Suite” (czas trwania: 6:40). Natomiast w Polsce można kupić edycję winylową soundtracku od Music On Vinyl.

Jak wytresować smoka 3 - okładka soundtracku CD

Tracklista:

1. Raiders Return to Busy, Busy Berk (5:27)
2. Dinner Talk / Grimmel’s Introduction (3:53)
3. Legend Has It / Cliffside Playtime (4:21)
4. Toothless: Smitten. (3:16)
5. Worst Pep Talk Ever (2:40)
6. Night Fury Killer (3:36)
7. Exodus! (4:38)
8. Third Date (6:49)
9. New ‘New Tail’ (1:28)
10. Furies in Love (3:03)
11. Killer Dragons (5:04)
12. With Love Comes a Great Waterfall (2:08)
13. The Hidden World (5:16)
14. Armada Battle (8:40)
15. As Long As He’s Safe (6:29)
16. Once There Were Dragons (5:45)
17. Together From Afar – Performed by Jónsi (3:17)

Czas trwania płyty: 75:46

Gdzie kupić soundtrack „How to Train Your Dragon: The Hidden World”?

Źródło: zdj. DreamWorks Animation / Back Lot Music