„Johnny kontra Amber” – dokument o kulisach hollywoodzkiego rozwodu do obejrzenia w Playerze i TVN24 GO

Johnny Depp i Amber Heard to para, o której dziś mówią wszyscy. Pod obstrzałem kamer oraz obiektywów fotoreporterów na oczach milionów widzów toczy się najgłośniejsza batalia rozwodowa ostatnich lat. Pojawiające się oskarżenia są coraz bardziej szokujące, a każda ze stron robi wszystko, żeby udowodnić swoją rację. Gdzie jednak leży prawda? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić dwuczęściowy dokument pod marką discovery+ Originals „Johnny kontra Amber”. Produkcja jest już dostępna w ofercie platform Player i TVN24 GO.

Początek miłości Amber Heard i Johnny’ego Deppa przypominał hollywoodzkie love story. Poznali się w 2009 r. na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. Dwa lata później media doniosły o nowym romansie w show-biznesie. Pobrali się po czterech lata związku w lutym 2015 r. Niespodziewanie rok później – w maju 2016 r. – Heard złożyła pozew rozwodowy wraz z zakazem zbliżania się do niej. Tak zaczęła się telenowela medialna i publiczne pranie brudów, których do dziś jesteśmy świadkami.

Sprawdź też: Złotolicy kaskader na szczycie hollywoodzkiego Olimpu. Tom Cruise i jego pięć najlepszych ról w karierze

Obecne wydarzenia za oceanem są wynikiem wywiadu, którego tuż po rozwodzie Heard udzieliła „The Washington Post”, ujawniając w nim kulisy swojego krótkiego, ale jak się okazało bardzo burzliwego małżeństwa z Deppem. Aktor, któremu natychmiast nadano łatkę „damskiego boksera”, żąda dziś sprawiedliwości, pozywając byłą żonę o zniesławienie i domagając się odszkodowania w wysokości 50 mln dolarów. Z dnia na dzień sądowa batalia robi się coraz bardziej bezwzględna, a na jaw wychodzą nowe szokujące fakty. Od uzależnienia od alkoholu, narkotyków po przemoc fizyczną i psychiczną. 
 
Dwuczęściowy dokument „Johnny kontra Amber” przygląda się sprawie z dwóch perspektyw. Bada jedną z najgłośniejszych i najbardziej medialnych batalii sądowych ostatnich lat. Twórcom discovery+ Originals udało się dotrzeć do prawników obu stron, Davida Sherborne’a i Sashy Wass QC. Reprezentanci wnikliwie analizują wydarzenia, które rozgrywają się na oczach milionów ludzi na całym świecie. Produkcja bierze „pod lupę” także materiał dowodowy z postępowania sądowego w Wielkiej Brytanii w 2020 r. Znalazły się tam nagrania wideo, wiadomości tekstowe, zdjęcia i nagrania audio wykonywane przez samą parę.
 
Rzuć okiem na: Premiery Netflix na czerwiec 2022 – „Peaky Blinders”, „The Umbrella Academy”, „Dom z papieru: Korea” i inne
 
 
Źródło: Player / Zdj. Matteo Chinellato / Shutterstock