Jon Favreau pracuje już nad 4. sezonem „The Mandalorian”. Scenariusze zostały ukończone

Choć na tapecie Lucasfilmu znajduje się obecnie przede wszystkim promowanie trzeciego sezonu „The Mandalorian”, Jon Favreau zdradził już, że następna, czwarta, odsłona gwiezdnowojennej serii znajduje się w zaawansowanych przygotowaniach. Główny pomysłodawca i showrunner serialu przyznał, że scenariusze do kolejnego sezonu zostały ukończone

Ostatniej filmowej trylogii z „Gwiezdnych wojen” często zarzucało się brak długoterminowego planu na rozwijanie historii. Wygląda na to, że Jon Favreau strzeże, by tego samego podejścia nie można było przypisać i jemu – w kontekście opowiadania gwiezdnej sagi na małym ekranie. W rozmowie z francuskim magazynem BFMTV INSIDE twórca „The Mandalorian” podkreślił wagę planowania „naprzód”. Potwierdził też ukończenie tekstów do czwartego sezonu. 

Sprawdź też: Premiery Netflix na marzec – „Riverdale”, „Luther: Zmrok”, „Cień i kość sezon 2”, „Ojciec”, „Johnny” i inne

Sezon czwarty? Tak, już go napisałem. Musimy wiedzieć, gdzie i jak opowiemy w pełni ukształtowaną historię. Najpierw wszystko rozplanowujemy, Dave [Filoni] i ja. A następuje powolna praca nad każdym z odcinków. Pisałem [scenariusze] już w ciągu post-produkcji [sezonu trzeciego] bo musimy stworzyć wrażenie ciągłości, jednej kompletnej historii.

Przypomnijmy, że premiera trzeciego sezonu „The Mandalorian” w serwisie Disney+ odbędzie się już 1 marca tego roku. „Przygody Mandalorianina w gwiezdnowojennej galaktyce trwają” – napisano w oficjalnym opisie najbliższych odcinków. „Niegdyś samotny łowca nagród, Din Djarin, raz jeszcze połączył siły z Grogu. W międzyczasie Nowa Republika usiłuje odsunąć galaktykę od jej mrocznej przeszłości. Mandalorianin spotka na swojej drodze starych sojuszników, ale zrobi sobie też nowych wrogów”.  

W obsadzie trzeciego sezonu wracają Pedro Pascal (Din Djarin), Kate Sackhoff (Bo-Katan), Emily Swallow (Zbrojmistrzyni), Carl Weathers (Greef Karga), Omid Abtahi (Doktor Pershing), a także Giancarlo Esposito (Moff Gideon) oraz sam Favreau (Paz Vizsla). Jako jeden z nowych bohaterów pojawi się na ekranie Christopher Lloyd znany z kultowej kreacji Emmetta Browna w serii „Powrót do przyszłości”

Źródło: BFMTV / zdj. Lucasfilm