Już za miesiąc zobaczymy „Shazam! Gniew bogów”. Z kim zmierzy się drużyna herosów? Nowy wywiad z aktorkami

Już za niecały miesiąc na ekrany naszych kin trafi najnowsze superbohaterskie widowisko od Warner Bros., czyli „Shazam! Gniew bogów”. Tym razem drużyna herosów prowadzona przez Shazama (Zachary Levi) zmierzy się z Córkami Atlasa, Hesperą (Helen Mirren) oraz Kalypso (Lucy Liu). W nowym wywiadzie aktorki wraz z reżyserem projektu wypowiedzieli się na temat antagonistek filmu.

Fabuła drugiej części została osadzona kilka lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Członkowie drużyny superbohatera są uznanymi herosami, którzy pomagają ludziom zarówno w Filadelfii, jak i na całym świecie, dzięki czemu wyrobili sobie renomę nie tylko wśród opinii publicznej, ale też innych mocarzy. W nowej odsłonie staną przed wyzwaniem w postaci mitycznych Córek Atlasa. Antagonistki dysponują bronią, która jest w stanie zniszczyć świat. Co na temat bohaterek sądzi odtwórczyni roli Kalypso?

W zasadzie przybywamy na ten świat, aby pomścić naszego ojca. Pojawiamy się, aby odzyskać to, co uważamy za słusznie należące do nas. Mamy specyficzną misję i to jest coś, co trzyma nas razem jako siostry, a także sprawia, że mamy bardzo jasną wizję tego, na czym się skupiamy.

Sprawdź też: „Ant-Man i Osa: Kwantomania” – recenzja filmu. Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki

Grupę Córek Atlasa uzupełnia jeszcze najmłodsza z nich, czyli grana przez Rachel Zegler Anthea. Zgodnie z zapowiedziami wygląda na to, że postać gwiazdy „West Side Story” nie będzie jednak dzielić poglądów starszych sióstr i z czasem najwyraźniej stanie po stronie grupy Shazama. O motywacjach postaci zaczerpniętych z greckiej mitologii opowiedział też nieco reżyser filmu David F. Sandberg.

Boginie nie wychodzą z całkowicie błędnego założenia, przynajmniej nie w ramach własnych motywacji. Jednak sposób, w jaki to robią, jest bardzo zły, ponieważ dopuszczają się kilku niegodziwych czynów. Pomyślałem, że to bardzo interesujące i unikalne, aby nie iść zwykłą drogą komiksowego złoczyńcy. No i mitologiczne stworzenia i supermoce bardzo dobrze się w to wszystko wpisują.

Jesteście ciekawi, jak potoczy się batalia między bohaterami? Wynik starcia w filmie „Shazam! Gniew bogów” poznamy dokładnie 17 marca

Źródło: SFX Magazine / Zdj. Warner Bros.