Kapelusz Indiany Jonesa trafił na aukcję. Cena wywoławcza to „zaledwie” 75 tysięcy dolarów

Kultowe nakrycie głowy Indiany Jonesa trafiło na organizowaną w Los Angeles specjalną filmową aukcję. Cena wywoławcza oryginalnej fedory, którą Harrison Ford włożył w „Świątyni Zagłady” wyniosła 75 tysięcy dolarów.

Pośród ponad tysiąca rekwizytów wystawionych na zorganizowanej przez Prop Store aukcji znalazła się też między innymi różdżka Harry'ego Pottera, użyta przez filmowców na planie pierwszego rozdziału „Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci” i kostium Leonarda z „Wojowniczych żółwi ninja” z 1990 roku. 

Ceny wyjściowe, które pojawiły się na aukcji, zaczynają się od kwot rzędu 150 dolarów (zestaw rekwizytów, których na planie „Fightera” używał Christian Bale) do ceny wspomnianego kapelusza doktora Jonesa. Oczywiście trzeba pamiętać, że proponowane kwoty startowe poszybują znacznie wyżej wkrótce po starcie aukcji. Dla porówniania, sprzedany parę lat temu przez Prop Store oryginalny kapelusz archeologa z „Poszukiwaczy zaginionej Arki” powędrował do szczęśliwego nabywcy za kwotę 425 tysięcy dolarów (plus prowizje domu aukcyjnego, łącznie ponad 500 tysięcy). Tegoroczna aukcja startuje 29 czerwca i potrwa do 1 lipca. Rzućcie okiem na pełny katalog wystawianych przedmiotów. 

 Źródło: Metaflix / zdj. Disney