„Kapitan Ameryka: New World Order” coraz bliżej realizacji. Producent potwierdza termin wejścia na plan

Wraz z „Ant-Manem i Osą: Kwantomanią” w MCU rozpoczęła się piąta faza filmowych i telewizyjnych widowisk. Jeden z najgłośniejszych tytułów tego rozdziału komiksowego uniwersum, czyli „Kapitan Ameryka: New World Order”, wkrótce wejdzie w fazę realizacji. O terminie wejścia na plan filmu opowiedział producent Nate Moore.

Aktualizacją w sprawie produkcyjnego grafiku czwartego widowiska o Kapitanie Ameryce podzielił się z fanami Nate Moore. Podczas gali rozdania nagród PGA ubiegłego wieczoru, producent „New World Order” wyjawił, że prace zdjęciowe na planie filmu ruszają już w ciągu trzech tygodni (a więc w okolicach połowy marca). 

Przypomnijmy, że reżyserią filmu zajmie się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za scenariusz odpowiada Malcolm Spellman, główny scenarzysta oraz twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela.

Sprawdź też: Krew, znój, łzy i POP. Oto pełny zwiastun serialu „Swarm” od twórcy „Atlanty”. Kiedy premiera na Prime Video?

Głównego bohatera zagra Anthony Mackie, który po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowych projektach MCU. W obsadzie filmu pojawią się też Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”)Harrison Ford (debiutujący w roli Thaddeusa Rossa – we wcześniejszych odsłonach MCU w tę samą postać wcielał się zmarły niecały rok temu aktor William Hurt), Tim Blake Nelson (wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”), który ma być głównym złoczyńcą produkcji, Shira Haas (która pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph) i Xosha Roquemore („Świat według Mindy”, „Hej, skarbie”).

Premierę filmu „Kapitan Ameryka: New World Order” wyznaczono na 3 maja przyszłego roku

źródło: deadline.com / zdj. Marvel / Disney