Kapitan Marvel miała mieć romans z Walkirią. Marvel usunął scenę w ostatniej chwili

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące usuniętych scen z najnowszego filmu Marvela. Wynika z nich jasno, że pierwotnie mieliśmy otrzymać potwierdzenie tego, że Carol Danvers i Walkiria były w związku. Ostatecznie studio zdecydowało się jednak na wycięcie sceny, która potwierdzała, to o czym fani spekulowali od dawna.

Marvel miał potwierdzić romans Carol Danvers i Walkirii. Scenę usunięto

Po tym, jak Walkiria pojawiła się w jednej z ostatnich zapowiedzi filmu „Marvels” ponownie wśród fanów rozgorzała dyskusja na temat tego, że Marvel zdecyduje się w końcu na potwierdzenie, że Walkiria (Tessa Thompson) i Carol Danvers (Brie Larson) miały romans – mówiło się o nim jeszcze na etapie  produkcji filmu „Thor: Miłość i grom”, w którym wątek ten został ostatecznie pominięty. W przypadku drugiej produkcji z przygodami Kapitan Marvel miało być już inaczej, ale studio w ostatniej chwili zmieniło zdanie w tej kwestii.

W filmie „Marvels” główna bohaterka wzywa Walkirię, aby ta pomogła jej w przetransportowaniu kilku uchodźców z rasy Skrulli. Ich wspólna scena sugeruje, że obie bohaterki coś łączy, ale nie zostaje w żaden sposób potwierdzone, że Carol i Walkiria były lub są nadal partnerkami. Możemy jedynie domyślać się, że łączy je coś więcej niż przyjaźń, gdy Walkiria całuje Carol w policzek. Z najnowszych informacji wynika, że Marvel chciał jasno dać widzom do zrozumienia, że obie bohaterki były w związku, ale finalnie wyciął kwestię dialogową, która to potwierdzała. Jedna z bohaterek miała w trakcie rozmowy stwierdzić, że „lepiej współpracują jako przyjaciółki”.

Po tym, jak film „Marvels” radzi sobie w kinach na razie nic nie wskazuje na to, aby bohaterka grana przez Brie Larson miała powrócić do swojej roli w jeszcze jednym samodzielnym filmie, który mógłby rozwinąć relację obydwu bohaterek. Jeśli więc studio zdecyduje się w końcu na jasne określenie orientacji seksualnej Carol Danvers i potwierdzenie jej relacji z Walkirią to stanie się to raczej w produkcji o Avengersach lub w innym projekcie w ramach ciekawostki ujawnionej przez innych bohaterów.

zdj. Marvel