Karl Urban zagra Johnny'ego Cage'a w drugiej części filmu „Mortal Kombat”

Karl Urban podbijający ostatnio mały ekran dzięki serialowi „The Boys” od platformy Prime Video jest o krok od kolejnej głośnej roli. Aktor negocjuje występ w drugiej części filmowej serii „Mortal Kombat”.

Karl Urban jako Johnny Cage w drugiej części „Mortal Kombat

Od kilku tygodnie studio Warner Bros. przygotowuje się do rozpoczęcia prac na planie drugiej odsłony najnowszego rebootu „Mortal Kombat”. Najnowsze doniesienia ujawniają, że wytwórnia znalazła już odtwórcę roli Johnny'ego Cage'a. Ostatnie szczegóły swojego kontraktu na dołączenie do obsady negocjuje nie kto inny jak właśnie Karl Urban. Pod koniec pierwszego filmu z 2019 roku otrzymaliśmy jednoznaczną wskazówkę na temat tego, że w kontynuacji zobaczymy w końcu jednego z najbardziej lubianych bohaterów franczyzy, hollywoodzkiego gwiazdora i miłośnika sztuk walki, osławionego Johnny'ego Cage'a. Mało kto jednak zakładał wówczas, że twórcy sięgną po tak głośne nazwisko przy jego obsadzaniu.

W grze Johnny był aktorem z Hollywood mającym już za sobą największe sukcesy w karierze. Chcąc odzyskać dawną sławę, zdecydował się na udział w turnieju Mortal Kombat, aby udowodnić, że jest prawdziwym wojownikiem, a nie tylko aktorem. Finalnie stał się jednym z najważniejszych obrońców Ziemskiego Wymiaru.

Zdjęcia do filmu „Mortal Kombat 2” ruszają lada moment. Kto powróci w obsadzie?

Napisaniem scenariusza do filmu „Mortal Kombat 2” zajął się Jeremy Slater, mający w dorobku teksty do takich tytułów jak „Moon Knight” czy „The Umbrella Academy”.

Producent Todd Garner zdradził ostatnio, że podobnie jak pierwsza część, kontynuacja będzie kręcona w Australii. Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu tego roku i zakończyć się we wrześniu. Jako reżyser za film będzie odpowiadał Simon McQuoid, twórca pierwszej części serii, dla którego będzie to drugi pełnometrażowy projekt.

Sprawdź też: Czy Star-Lord powróci po „Strażnikach Galaktyki 3”? Marvel udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Jak wygląda drużyna na koniec filmu?

Szczegóły na temat fabuły produkcji „Mortal Kombat 2” pozostają aktualnie nieznane, ale wiemy, że na ekranie powinni pojawić się: Jessica McNamee jako Sonya Blade, Joe Taslim jako Sub-Zero, a raczej jako Noob, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Chin Han jako Shang Tsung, Ludi Lin jako Liu Kang, Mehcad Brooks jako Jax oraz Hiroyuki Sanada jako Scorpion.

źródło: thewrap.com / zdj. Warner Bros. Discovery / Amazon