Ekspresowa premiera „Kaskadera” na VOD? Trzeba ratować wpadkę w kinach

Wygląda na to, że czeka nas wręcz błyskawiczne przeniesienie filmu „Kaskader” z Ryanem Goslingiem i Emily Blunt do cyfrowej dystrybucji. Studio Universal Pictures jest tak mocno niezadowolone z tego, jak film radzi sobie w kinach, że będzie chciało nadrobić przynajmniej część strat przez szybką premierę na VOD.

Ryan Gosling i Emily Blunt za chwilę trafią na VOD z filmem „Kaskader

To miała być pierwszy kinowy hit wczesnego lata. Okazało się jednak, że „Kaskader”, czyli napakowana akcją komedia romantyczna, w której główne role zagrali Emily Blunt oraz Ryan Gosling został wielkim niewypałem. Ze względu na wysoki budżet wynoszący 130 mln dolarów, studio oczekiwało znacznie lepszego rezultatu w kinach, a gdy okazało się, że film nie będzie w stanie się zwrócić, postawiło wszystko na jedną kartę i najprawdopodobniej będzie chciało zminimalizować straty przez szybką premierę na amerykańskich platformach VOD.

Sprawdź też: Mocne filmy i seriale akcji rządzą w ten weekend! Te tytuły już obejrzycie w streamingu.

Z najnowszych przecieków wynika, że „Kaskader” pojawi się w cyfrowej dystrybucji jeszcze w maju. Niektóre źródła sugerują, że stanie się to nawet w najbliższy wtorek, 21 maja. Jak na razie jest to jeszcze nieoficjalna data premiery, ale jeśli tak się stanie, to będzie wyjątkowo błyskawiczna premiera w serwisach VOD, bo film pojawił się w kinach przecież dopiero 3 maja.

Gdzie obejrzeć film „Kaskader”? Co z premierą na Netflix?

Emily Blunt i Ryan Gosling Kaskader

W pierwszy weekend w USA zebrał od widzów tylko 27,7 mln dolarów, a w drugi 13,6 mln dolarów przy spadku na poziomie 50,6%. Globalnie na ten moment ma na koncie tylko 108,5 mln dolarów. Nie ma już najmniejszych szans na to, aby film był w stanie wyjść na zero (potrzebował do tego około 260 mln dolarów). Co więcej, do kin nadciągają kolejne głośne premiery, więc szanse na minimalizowanie strat w kinowej dystrybucji stają się z każdym dniem coraz mniejsze.

Sprawdź też: Wielkie wybuchy i mnóstwo akcji! Tak zapowiada się nowa część „Bad Boys”!

Ewentualna premiera na VOD jeszcze w maju nie oznacza jednak, że film szybko pojawi się w streamingu. Zacznijmy od tego, że w Polsce „Kaskader” zarezerwowany jest przez platformę SkyShowtime i to właśnie tam trafi w pierwszej kolejności. Nie oczekujcie, że film pojawi się w serwisach Netflix, HBO Max, czy Prime Video. Premiera „Kaskadera” na platformie SkyShowtime wcześniej niż jesienią byłaby kolejną dużą sensjacją w jego dystrybucyjnej drodze.

źródło: whentostream.com / zdj. Universal Pictures