Kate Mara kontra organizm z kosmosu. W obsadzie „The Astronaut” jest też Laurence Fishburne

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna fotka z zapowiadanego od początku ubiegłego roku dreszczowca science fiction „The Astronaut”. W rolach głównych filmu zobaczymy Laurence'a Fishburne'a („John Wick 4”) praz Kate Marę („Marsjanin”). Producentem filmu został Brad Fuller, czyli jeden z twórców obu części „Cichego miejsca”.

Producenci „Cichego miejsca” i „Barbarzyńców” wracają z nowym horrorem. O czym opowie „The Astronaut”?

Produkcja przedstawi historię astronautki Sam Walker (w tej roli pojawia się Kate Mara), odnalezionej w dryfującej przy brzegu Oceanu Atlantyckiego kapsule ratunkowej. Generał William Harris (Laurence Fishburne) zleca roztoczenie nad cudem ocalałą kobietą stałego nadzoru NASA. Walker trafia do zamkniętej placówki badawczej celem odbycia testów. Gdy bohaterka zaczyna dostrzegać dziwne zdarzenia na terenie kompleksu, uświadamia sobie, że wraz z nią na Ziemię przybyło coś jeszcze.

Sprawdź też: Twórcy „Biednych istot” i „Midsommar” łączą siły. Nakręcą remake koreańskiego komedio-horroru

Za wyprodukowanie filmu, obok wspomnianego Brada Fullera, odpowiadają też między innymi Eric B. Fleischman („Sztuczka”) oraz Chris Abernathy („Barbarzyńcy”). Scenariusz „The Astronaut” napisała z kolei Jess Varley („Phobias”), która zajęłą się też wyreżyserowaniem filmu. „Ta opowieść jest wyjątkowo bliska mojemu sercu” – komentowała projekt przy okazji pierwszej zapowiedzi. „Jestem niezmiernie wdzięczna, że spodobała się tak niezwykłej grupie twórców. Nie mogę się doczekać, aż widownia będzie mogła zapiąć pasy i udać się z nami na tę szaloną jazdę”. 

Kate Mara The Astronaut

Poza Katę Marą i Laurence'em Fishburne'em na ekranie pojawi się też Gabriel Luna („The Last of Us”). Pryzpomnijmy, że z rolą, która ostatecznie powędrowała do Kate Mary, wiązano w pierwszej kolejności Emmę Roberts, znaną z „American Horror Story” i wyświetlanej obecnie na ekranach kin „Madame Web”. 

Według informacji serwisu The Bloody Disgusting film wciąż znajduje się na etapie post-produkcji. Termin premiery nie został jeszcze ujawniony

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Bernard Walsh