Twórcy „Biednych istot” i „Midsommar” łączą siły. Nakręcą remake koreańskiego komedio-horroru

Yorgos Lanthimos, który dopiero co przedstawił widzom znakomicie przyjęte „Biedne istoty” przez widzów i krytyków, bierze się za realizację kolejnego filmowego projektu. Przy anglojęzycznym remake'u koreańskiego komedio-horroru „Save the Green Planet!” reżyser połączy siły z Arim Asterem, twórcą „Bo się boi” czy „Midsommar. W biały dzień”. 

Lanthimos i Aster szykują komediowy horror o inwazji obcych

O planowanej przez Lanthimosa przeróbce „Save the Green Planet!” słyszeliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Ekscentryczna produkcja opowiada historię niezrównoważonego psychicznie mężczyzny, który wierzy, że Ziemia znajduje się o krok od inwazji istot z kosmosu. Chcąc ocalić ludzkość przed zagładą, bohater decyduje się na porwanie człowieka, którego uważa za dowódcę obcej rasy.

Save the green planet nowy film yorgosa lanthimosa

Główni bohaterowie oryginalnej wersji „Save the Green Planet!” (org. „Jigureul jikyeora”)

Za wyreżyserowanie oryginalnego filmu odpowiadał Joon-hwan Jang. Produkcja debiutowała w 2003 roku, zjednując sobie uznanie uczestników wielu międzynarodowych festiwali: oklaskiwano ją między innymi w Buenos Aires, Brukseli i Bucheon. W samej Korei Janga wyróżniono z kolei prestiżową statuetką Grand Bell Award dla Najlepszego nowego reżysera. Film do dziś cieszy się statusem widowiska kultowego. W głównych rolach wystąpili Ha-kyun Shin, Yun-shik Baek, Jeong-min-Hwang, Ju-bong Gi oraz Ju-hyeon Lee.

Niestety na chwilę obecną pierwowzór nie jest dostępny w żadnym polskim serwisie streamingowym.

Sprawdź też: Twórca „Leona zawodowca” pokaże genezę Draculi. Główna rola obsadzona

Ari Aster zajmie się anglojęzycznym projektem jako główny producent – filmowiec będzie działał przez swoja firmę Square Peg. W realizacji weźmie udział również stale współpracujące z Lanthimosem studio Element Pictures („Save the Green Planet!” będzie ich szóstym wspólnym przedsięwzięciem), reprezentowane przez Eda Guyineya („Co zrobił Richard”) i Andrew Lowe'a („Biedne istoty”). 

Prace zdjęciowe na planie remake'u mają ruszyć jeszcze tego lata. Toczyć się będą na terenie Nowego Jorku i Wielkiej Brytanii. Przybliżony termin premiery nie został jeszcze ujawniony.

Warto dodać, że przed czterema laty mówiło się o anglojęzycznym remake'u, którym, jako reżyser, miał zająć się sam Joon-hwan Jang. Scenariusz do anulowanego ostatecznie projektu napisał wówczas Will Tracy („Sukcesja”). 

Źródło: Variety / zdj. Searchlight Pictures