Kate Winslet na czele europejskiego „Reżimu”. To ma być nowy hit HBO

Platforma Max pokazała pierwszy zwiastun swojego nowego miniserialu „Reżim” z Kate Winslet w głównej roli. W obsadzie serialu są też Hugh Grant i Matthias Schoenaerts. Debiut produkcji przypadnie mniej więcej na okres przemianowania serwisu HBO Max w Max na polskim rynku.

Kate Winslet w nowym serialu HBO. To produkcja „The Regime

Serial „The Regime” osadzony jest w alternatywnej wersji świata i zabiera widzów do nowoczesnego europejskiego reżimu, który powoli zaczyna się rozpadać. Fabuła przedstawi rozgrywające się na przestrzeni roku wydarzenia, które doprowadzają do upadku tyranii. Twórcy chcieli skoncentrować się na pokazaniu upadku totalitarnego systemu od środka. Kate Winslet wcieliła się główną bohaterkę serialu, czyli kanclerz stojącą na czele państwa. Aktorka czuwała nad serialem także jako producentka wykonawcza.

Sprawdź też: „Sukcesja” czy „The Last of Us”? Najpopularniejsze seriale i filmy 2023 roku na HBO Max.

Za stworzenie serialu odpowiada Will Tracy, jeden ze scenarzystówSukcesji”. Wyreżyserowaniem odcinków zajął się Stephen Frears, twórca mający w dorobku takie tytuły jak „Skandal w angielskim stylu” czy „Boska Florence”. Serial „The Regime” zadebiutuje na platformie Max dokładnie 3 marca 2024 rok. W Polsce oraz naszej części Europy będzie to okres, na który przypadnie przemianowanie serwisu HBO Max w platformę o skróconej nazwie Max. Można założyć, że „Reżim” posłuży jako jeden z tytułów mających promować „nowy serwis”.

W obsadzie są też Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha PlimptonMatthias Schoenaerts, Hugh Grant, Danny Webb, David Bamber, Henry Goodman, Stanley Townsend, Louie Mynett, Rory Keenan, Karl Markovics i Pippa Haywood.

zdj. HBO