Keanu Reeves jako zniszczony gwiazdor Hollywood w czarnej komedii od Apple TV+

Keanu Reeves odstawia – przynajmniej na moment – spluwy i zabiera się za zupełnie inny filmowy projekt. Aktor zagra w czarnej komedii, którą przygotowuje Jonah Hill. Prawa do nowej produkcji gwiazdora Wilka z Wall Street oraz 21 Jump Street zapewniło sobie właśnie Apple TV+.

Platforma Apple TV+ zainteresowała się nowym projektem Reevesa, który zapewnił sobie ostatnio całkiem dobrą pozycję negocjacyjną dzięki świetnym wynikom filmu John Wick 4. Produkcja zebrała na otwarcie 73,5 mln dolarów i po 12 dniach od debiutu ma już na swoim koncie 247 mln dolarów. Film zatytułowany Outcome opowie historię Reefa, zniszczonego gwiazdora z Hollywood, który musi zanurzyć się w mroczne odmęty swojej przeszłości, aby stawić czoła swoim demonom i podnieść się po tym, jak jego życie legło w gruzach po wycieku tajemniczego klipu wideo z jego przeszłości.

Jonah Hill zagra jedną z ról w filmie i wyreżyseruje go do scenariusza, który napisał wspólnie z Ezrą Woodsem. Głównego bohatera produkcji zagra natomiast Keanu Reeves. Premiery Outcome możemy spodziewać się na przełomie 2023 i 2024 roku.

Sprawdź też: Nowy film o „Obcym” nabiera kształtów. Cailee Spaeny zostanie „nową Ripley”?

Jonah Hill debiutował w roli reżysera w 2018 roku za sprawą filmu Najlepsze lata opowiadającego osadzoną w latach 90. ubiegłego wieku historię trzynastoletniego Steve'a (Sunny Suljic), który szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu i rodzinnych konfliktów w muzyce i deskorolce. Produkcja została dobrze przyjęta przez krytyków oraz samych widzów. Od tego czasu Hill wyreżyserował jeden odcinek serialu Lakers: Dynastia zwycięzców oraz dokument Stutz opowiadający historię Phila Stutza, jednego z najlepszych psychoterapeutów na świecie.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Lionsgate