Keanu Reeves: „Matrix 4” to historia o miłości

Prace produkcyjne nad kolejną częścią „Matriksa” niedawno ponownie wystartowały. Tymczasem, Keanu Reeves wykorzystał kolejny wywiad, by pochwalić scenariusz, który do produkcji przygotowała Lana Wachowski. Co ciekawe, aktor określił film jako „historię o miłości”

Odtwórca kultowej roli Neo raz jeszcze stwierdził, że tekst do „Matriksa 4” jest „piękny”, zapowiadając zarazem, że widowisko będzie mogło pochwalić się znakomitymi scenami akcji:

Mamy wspaniałą reżyserkę – Lanę Wachowski. Napisała przepiękny scenariusz. To będzie opowieść o miłości, inspirująca. To inna wersja... wezwania do przebudzenia. Jest w niej też sporo fantastycznej akcji. Wszystko zostanie ujawnione. 

Uczucie miedzy Neo, a Trinity (Carrie-Anne Moss) zawsze było jednym z istotniejszych elementów „Matriksów”, aczkolwiek bezpośrednie określenie fabuły kolejnego sequela mianem otwartego „love story” może oznaczać, że wątek zostanie obdarzony tym razem nieco większą uwagą.

Warto dodać, że Reeves nie był jednym aktorem, który miał ostatnio okazję opowiedzieć pokrótce o „Matriksie”. Rąbka tajemnicy co do swojego udziału uchylił też Neil Patrick Harris („Jak poznałem waszą matkę”):

Mam nadzieję, że fani docenią wysiłek, który w ten film wkłada Lana i cała ekipa. Jestem wielkim fanem Lany Wachowski. Myślę,  że jest wspaniałą osobą. Myślę, że ma znakomitą, inkluzywną energię, a jej styl realizacyjny bardzo się zmienił, względem poprzednich filmów. (...) Cieszyłbym się mając w tym filmie, choćby minimalny udział. Cieszyłbym się gdyby mnie po prostu wpuszczono na plan tego wielkiego, franczyzowego przedsięwzięcia. Mając więc na względzie, że mam w nim pewien, niewielki udział i mogę z daleka przyglądać się większości [produkcji], obserwować całą tę machinę... cóż, bawię się świetnie.

Matrix 4” miał pojawić się kinach już 21 maja 2021 roku. Termin ten nie jest już jednak aktualny i nowa data premiery została wyznaczona dopiero na 1 kwietnia 2022 roku.

W obsadzie filmu „Matrix 4” są Priyanka Chopra, Toby Onwumere, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris i Jessica Henwick. Do swoich ról z trylogii w nowej części powrócą Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett Smith. Reżyserką filmu jest Lana Wachowski, która miała również swój udział przy tworzeniu scenariusza, za który odpowiadają Aleksandar Hemon i David Mitchell.

źródło: MovieWeb / zdj. Warner Bros.