Kevin Bacon główną gwiazdą nowego dreszczowca od twórcy „M3GAN”

Wytwórnia Blumhouse nawiązała współpracę z Kevinem Baconem. Ujawniono, że gwiazdor „Footloose”, „Uśpionych”, a ostatnio – dreszczowca LGBT „They/Them” pojawi się w serialu „The Bondsman”. Projekt powstaje z myślą o platformie Amazon Prime Video. Co o nim wiemy?

O nowym serialowym przedsięwzięciu Blumhouse'u, wytwórni należącej do Jasona Bluma, współtwórcy takich hitów współczesnej grozy, jak „Naznaczony” czy „M3GAN”, napisano w raporcie Variety. Na łamach serwisu czytamy, że „The Bondsman”, zlecone od razu na pełny sezon, będzie połączeniem horroru i widowiska akcji. Serial opowie historię niejakiego Huba Hallorana (w tej roli pojawi się Kevin Bacon), łowcy nagród, który w niewyjaśnionych okolicznościach powraca z martwych, otrzymując drugą szansę na życie, dawno pogrzebaną miłość i muzycznę karierę, którą zarzucił wiele lat wcześniej. Bohater odkrywa jednak, że wraz z tajemniczą rezurekcją jego była profesja zyskała też nowy, demoniczny wymiar. 

Głównym twórcą „The Bondsman” jest Grainger David, filmowiec mający w dorobku wyłącznie krótkometrażowe tytuły (jeden z nich – „Fotel” –doczekał się krytycznego uznania, zaś podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w roku 2012 ubiegał się o Złotą Palmę). W przypadku serialu Blumhouse'u, David będzie też producentem wykonawczym. Showrunnerem został natomiast Erik Oleson, czyli scenarzysta popularnych odcinkowych projektów pokroju „Carnival Row”, „Daredevila”, „Arrowa” i „Człowieka z Wysokiego Zamku”.

Sprawdź też: Marvel stracił obsadę nowego filmu. Główną rolę przejmie gwiazdor „Rodu smoka”?

Wyprodukowaniem serii z ramienia Blumhouse Television zajmą się Chris McCumber, Jeremy Gold, Chris Dickie oraz sam Jason Blum. Na pierwszy sezon złoży się osiem odcinków, z których każdy ma potrwać około pół godziny. Prace zdjęciowe ruszą dopiero po zakończeniu trwającego jeszcze od maja strajku amerykańskich scenarzystów. 

Warto dodać, że „The Bondsman” będzie kolejnym projektem łączącym telewizyjny oddział Blumhouse'u z platformą Amazon Prime Video po zapowiedzianym już na początek przyszłego miesiąca serialu „The Horror of Dolores Roach”. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji – rzućcie okiem na ostatni zwiastun

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Showtime