Kevin Bacon kontra Peter Dinklage w filmie „Toksyczny mściciel”

Studio Legendary znalazło złoczyńcę nowej wersji filmu „Toksyczny mściciel”. W produkcji zagra Kevin Bacon znany między innymi z filmów „X-Men: Pierwsza klasa” i „Rzeka tajemnic”.

Aktor wcieli się w głównego przeciwnika tytułowego mściciela, ale żadne szczegóły na temat jego postaci nie zostały ujawnione. W obsadzie produkcji bazującej na horrorze z 1984 roku są już Peter Dinklage („Gra o Tron”) i Jacob Tremblay („Predator”), Taylour Paige („Ma Rainey: Matka bluesa”),

Produkcja będzie bazowała na tym samym pomyśle, co oryginał, ale zostanie przeniesiona do współczesności. Głównym bohaterem będzie Melvin, typowy słabeusz pracujący jako sprzątacz w siłowni. Któregoś dnia uciekając przed miejscowymi opryszkami, Melvin wpada do beczki z toksycznymi chemikaliami i przechodzi mutację, która przekształca go w stworzenie z nowymi umiejętnościami. Swoje moce bohater chce wykorzystać do walki z przestępczością i obrony uciśnionych. W nowej wersji filmu zobaczymy, jak tytułowy mściciel próbuje uratować syna, przyjaciół i lokalną społeczność przed mackami chciwości i korupcji.

Fabuła ma nawiązywać także do ekologicznych aspektów przemysłu. Scenariusz do filmu stworzył Macon Blair, który zajmie się także reżyserią.

źródło: deadline.com / zdj. Showtime