Kevin Feige chce stworzyć filmowego Ghost Ridera

Wiemy, że platforma Hulu przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad swoim serialem „Ghost Rider”, ale nowe plotki sugerują, że popularny bohater może trafić również do filmowego uniwersum Marvela.

W ostatnich latach postać Ghost Ridera zadebiutowała na małym ekranie w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” od stacji ABC. Niedawno ogłoszono, że bohater dostanie swój własny serial od platformy Hulu, a teraz pojawiają się informacje o możliwym debiucie Ghost Ridera w filmowym uniwersum Marvela.

Najnowsza plotka sugeruje, że Kevin Feige stojący na czele Marvel Studios ma własne plany dotyczące przedstawienia tego bohatera na dużym ekranie. Nie mamy obecnie żadnych dokładniejszych informacji, którą wersję Feige chce włączyć do filmowego świata MCU, ale najpewniej będzie to zupełnie nowa inkarnacja bohatera różniąca się od tej serialowej. Istnieje więc szansa, że w filmach pojawi się pierwotna wersja tego bohatera, czyli Johnny Blaze, a nie Robbie Reyes, który był bohaterem serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”. Istnieje też szansa, że w filmach może pojawić się Daniel Ketch, który w komiksach był drugim Ghost Rider’em. Na razie możemy być pewni jedynie tego, że jeśli Feige doprowadzi do stworzenia filmowego Ghost Ridera, to zobaczymy go najwcześniej w piątej fazie MCU, czyli około 2022 roku. Możliwe, że bohater będzie wykorzystany podobnie jak zapowiedziany już Blade do eksplorowania nieco mroczniejszych zakątków filmowego świata MCU.

W głównej roli w serialu od Hulu pojawi się Gabriel Luna, który miał już okazję wcielać się w tę postać w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” od stacji ABC. Mówi się jednak, że serial od Hulu będzie zupełnie nową adaptacją historii Ghost Ridera, w żaden sposób niezwiązaną z wydarzeniami przedstawionymi w serialu od ABC. Nie jest jednak jasne, którą z wersji chcą przedstawić serialowi twórcy.

Serial nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery, ale oczekuje się, że zadebiutuje na platformie Hulu pod koniec 2020 roku.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel / ABC