Kevin Feige zwrócił się do twórców anulowanego widowiska „Batgirl”. Słowa wsparcia przesłał też James Gunn

W następstwie podjętej przez zarząd Warner Bros. Discovery decyzji o skreśleniu planów dystrybucyjnych wobec sfilmowanego już widowiska „Batgirl”, do twórców niedoszłego filmu popłynęły słowa wsparcia od przedstawicieli branży. Reżyserzy Adil El Arbi i Bilall Fallah pokazali w sieci, jaką wiadomość otrzymali od szefa Marvela.

To dla nas krytycznie ważnie, jako reżyserów, by nasza praca była pokazywana widowni... chcielibyśmy by fani na całym świecie otrzymali okazję by zobaczyć i docenić ten film samodzielnie” – czytamy w środowym oświadczeniu duetu reżyserów „Batgirl” (całość tekstu poniżej). Przekreślenie filmu jest owocem nowej polityki Warner Bros. Discovery i dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Davida Zaslava. Film o przygodach Batgirl nie zostanie udostępniony widzom w żadnym źródle dystrybucji – ani na małym, ani na dużym ekranie. O anulowaniu produkcji miały zaważyć kwestie biznesowe, a nie żadne zakulisowe problemy. Według późniejszych doniesień przedsiębiorstwo zaoszczędzi na skreśleniu filmu kwotę około 15 do 20 milionów dolarów

Batgirl-oświadczenie.JPG

Oświadczenie reżyserów „Batgirl”, Adila El Arbiego i Bilalla Fallaha.

Obok ostrej krytyki, z którą spotkała się bezprecedensowa decyzja Warnera, w sieci nie zabrakło wyrazów współczucia wobec reżyserów i całej ekipy realizacyjnej „Batgirl”. Jak wyjawili El Arbi i Fallah, krótko po upublicznieniu decyzji zarządu wytwórni, wiadomość mailową do obu reżyserów skierował sam Kevin Feige, szef Marvel Studios, z którym duet współpracował już przy okazji znakomicie przyjętej przez krytyków serii „Ms. Marvel”. „Przyjaciele, musiałem się odezwać i dać wam znać, że wszyscy o was obu myślimy” – pisał Feige w udostępnionej przez El Arbiego, poniższej wiadomości.

Sprawdź też: Anya Taylor-Joy jako Furiosa na planie spin-offu „Mad Maxa”. Nowe zdjęcia zza kulis

Z mediów społecznościowych reżysera dowiedzieliśmy się też, że w podobnym duchu kontaktowali się z nimi Edgar Wright (twórca „Baby Drivera” i „Ostatniej nocy w Soho”) i James Gunn („Peacemaker”, „The Suicide Squad”). W jednym ze wpisów zobaczyliśmy też nowe zdjęcie zza kulis niedokończonego widowiska DC. Przedstawia ono Leslie Grace w tytułowej roli oraz Michaela Keatona powtarzającego kultową kreację, jako Batman.

Poza wspomnianymi aktorami, w obsadzie „Batgirl” znaleźli się między innymi Brendan Fraser (jako złoczyńca Firefly) i J.K. Simmons (w roli komisarza Gordona). Za scenariusz odpowiadała Christina Hodson, która wcześniej stworzyła historię do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”.

Kevin-Feige-Batgirl.JPG

(Powyżej) Wiadomość, którą twórcy „Batgirl” otrzymali od Kevina Feigego.

Batgirl-Michael-Keaton-Leslie-Grace.JPG

Leslie Grace i Michael Keaton na planie „Batgirl”

źródło: Twitter / Instagram / zdj. Warner Bros.