Marvel Studios wyjawiło dokładny termin wejścia na plan następnych odcinków „Lokiego”. Początek prac produkcyjnych nad drugim sezonem popularnego serialu z Tom Hiddlestonem w roli głównej zaplanowano już na początek przyszłego miesiąca.
Notka o wszczęciu kolejnej fazy przygotowań kontynuacji „Lokiego” pojawiła się na łamach portalu Production List prowadzonego przez organizację Film & TV Industry Alliance. Zdjęcia do drugiego sezonu mają ruszyć dokładnie 6 czerwca w londyńskim Pinewood Studios. Nie wiemy wprawdzie jeszcze, ile potrwa faza produkcyjna, ale warto przypomnieć, że w przypadku pierwszej serii termin ten wyniósł nieco ponad cztery miesiące.
Reżyserią większości odcinków drugiej serii zajmą się Justin Benson i Aaron Moorhead pracujący razem nad takimi produkcjami jak „Spring”, „Endless” oraz film „Synchronic”, w którym wystąpili Anthony Mackie i Jamie Dornan. W swoim dorobku duet ma także seriale „The Twilight Zone” i „Archiwum 81”. Dla twórców nie będzie to także pierwsze współpraca z Marvelem. Obok Mohameda Diaba, duet nakręcił kilka odcinków zakończonego niedawno serialu „Moon Knight” z Oscarem Isaakiem. Przypomnijmy, że za sterami pierwszego sezonu „Lokiego” stała Kate Herron („Sex Education”), ale reżyserka nie powróci przy okazji następnej odsłony serialu. W obsadzie, obok Toma Hiddelstona, zobaczymy raz jeszcze między innymi Owena Wilsona, Gugu Mbatha-Raw oraz Sophię Di Martino.
źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel