Kiedy „Stranger Things” powróci z 5. sezonem? Przerwa pomiędzy sezonami będzie znacznie krótsza

Fani serialu „Stranger Things” z niecierpliwością wypatrują premiery drugiej części czwartego sezonu, która nadejdzie wraz z początkiem lipca, ale po cichu zadają już sobie pytanie o to, jak długo będziemy musieli czekać na debiut piątej serii, która będzie jednocześnie finałową odsłoną popularnego serialu braci Duffer. Co aktualnie wiemy o piątym sezonie „Stranger Things”?

Pierwszy i drugi sezon „Stranger Things” dzielił nieco ponad rok – serial debiutował 15 lipca 2016 roku i powrócił z nowymi odcinkami 27 października 2017 roku. W przypadku trzeciej serii przerwa nieco się wydłużyła i wyniosła już niespełna dwa lata – trzeci sezon debiutował 4 lipca 2019 roku. Najwięcej fani musieli jednak czekać na czwarty sezon, który zadebiutował dopiero 27 maja 2022 roku, czyli niespełna trzy lata po premierze poprzedniej serii. To jednak koniec wydłużających się z sezonu na sezon odstępów. Tak przynajmniej twierdzą bracia Duffer, którzy przygotowują się już do rozpoczęcia prac nad ostatnią odsłoną swojego serialu.

Pomóc w uniknięciu długiej przerwy pomiędzy czwartym i piątym sezonem ma między innymi przedłużony przez pandemię okres pracy nad najnowszą serią, który bracia Duffer wykorzystali już do nakreślenia szkicu dla finałowych odcinków serialu „Stranger Things” i zdążyli przekazać go przedstawicielom Netfliksa.

Podczas sześciomiesięcznej przerwy spowodowanej pandemią, nakreśliliśmy zarys piątego sezonu i przedstawiliśmy go Netfliksowi.

Była to pierwsza taka sytuacja na przestrzeni całej historii serialu, kiedy twórcy mieli wystarczająco dużo czasu, aby spojrzeć na stworzone historie dystansu i nakreślić od razu szkic kolejnej serii.

Zazwyczaj nie mamy tyle czasu. Z reguły jest tak, że czujemy się jakby pociąg rozpoczął trasę, a Ross, ja i nasi scenarzyści kładziemy tory w trakcie jazdy, i to wszystko w połowie sezonu. Po raz pierwszy mogliśmy spojrzeć na to całościowo, nie tylko na sezon 4., ale także na sezon 5. i okazało się, że są one naprawdę do siebie podobne.

Piąty sezon „Stranger Things”, kiedy możemy spodziewać się premiery?

Bracia Duffer są przekonani, że tym razem fani nie będą musieli czekać prawie trzy lata na nowy sezon i zapowiadają, że „Stranger Things” powróci z nowymi odcinkami znacznie wcześniej niż ostatnio.

Tym razem przerwa powinna być sporo krótsza, ze względu na to, że mamy już wstępny zarys [piątego sezonu] i nie wyobrażamy sobie, że może pojawić się jeszcze jedna wymuszony postój trwający pół roku.

Netflix nie poinformował jeszcze, kiedy obsada serialu miałaby pojawić się na planie piątego sezonu, dlatego trudno na razie spekulować na temat potencjalnej daty premiery finałowego sezonu „Stranger Things”. Najwcześniejszym możliwym terminem debiutu ostatniej serii jest jednak druga połowa 2023 roku. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Netflix pokusi się i w tym wypadku o podzielenie sezonu na dwie części, ale jak na razie są to jedynie spekulacje.

źródło: variety.com / thewrap.com / zdj. Netflix