Kiedy „Strażnicy Galaktyki 3” trafią na Disney+? O szybkiej premierze możemy zapomnieć

Zastanawiacie się, czy warto wybrać się do kina na seans „Strażników Galaktyki 3” czy może lepiej poczekać na premierę filmu w serwisie Disney+? A może odliczacie już dni do powtórnego seansu ostatniej przygody kosmicznych herosów? Ile będziemy czekać na premierę nowego filmu Marvela w streamingu? Pojawiły się pierwsze informacje w tej sprawie.

Premiera filmu „Strażnicy Galaktyki 3” na Disney+ dopiero za trzy miesiące?

Jak na razie trzeci film o przygodach Strażników Galaktyki dopiero rozpoczął swój pochód przez kina, ale spora część widzów zadaje sobie już pytanie: kiedy nowa produkcja MCU zawita do oferty platformy streamingowej Disney+? O jednoznacznej odpowiedzi na tym etapie nie może jeszcze być mowy, ale pojawiają się już pierwsze spekulacje z tym temacie. Wynika z nich, że na premierę „Strażników Galaktyki 3” na małym ekranie będziemy musieli długo poczekać. Może to być nawet rekordowo długi czas oczekiwania jeśli chodzi o wszystkie dotychczasowe produkcje Marvela mające okazję trafiać z kin do streamingu.

Po ilu dniach filmy Marvela trafiają na Disney+?

  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” po 70 dniach od premiery w kinach
  • Eternals” po 68 dniach od premiery w kinach
  • Doktor Strange w multiwersum obłędu” po 47 dniach od premiery w kinach
  • Thor: Miłość i grom” po 62 dniach od premiery w kinach
  • Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” po 82 dniach od premiery w kinach
  • Ant-Man i Osa: Kwantomania” po 89 dniach od premiery w kinach

Próba znalezienia schematu w podejściu Disneya do wypuszczania filmów Marvela na platformie streamingowej jest o tyle trudna, że do tej pory studio nigdy nie zaplanowało takiego ruchu w dokładnie takim samym odstępie pomiędzy kinową i streamingową premierą. To, co jednak da się zauważyć w ostatnich kilkunastu miesiącach to fakt, że Disney regularnie wydłuża odstęp pomiędzy debiutem na dużym i małym ekranie. Do tej pory panowało przekonanie, że jeśli film nie poradził sobie dobrze w kinach i nie został dobrze przyjęty przez widzów lub krytyków, to Disney szybciej udostępni go w streamingu, ale zaprzeczyła temu wyjątkowo długie oczekiwanie na pojawienie się na Disney+ filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, który okazał się finansową i wizerunkową klapą. Możemy więc na tej podstawie założyć, że „Strażnicy Galaktyki 3” też szybko na Disney+ nie trafią. W ramach spekulacji w sieci pojawiają się na ten moment dwa terminy:

„Strażnicy Galaktyki 3” na Disney+ w sierpniu:

  • Pierwszy z nich zakłada premierę po 89 dniach od debiutu w kinie, co oznaczałoby pojawienie się w Disney+ w środę, 2 sierpnia. Poprzednie dwa filmy Marvela też debiutowały w środy.
  • Drugi przewiduje z kolei jeszcze późniejszą premierę, bo wyznaczoną dopiero na 9 sierpnia. Ponownie więc na środę, ale aż 96 dni po premierze na dużym ekranie.

Biorąc pod uwagę, że Disney zamierza coraz mocniej rozciągać premiery swoich superbohaterskich produkcji, tak długie oczekiwanie na wypuszczenie filmu do streamingu wydaje się logiczne. Ostatnio wyjątkowo mocno skurczyła się tegoroczna oferta serialowych premier MCU, a nie zapominajmy też, że studio przesunęło niedawno premierę swojego kolejnego widowiska z lipca na listopad, więc to kolejna przesłanka przemawiająca za tym, że „Strażnicy Galaktyki 3” na Disney+ zawitają raczej bliżej końca wakacji.

Sprawdź też: Najlepiej oceniany serial zeszłego roku wróci na Disney+ z opóźnieniem. Padła konkretna data.

To, czego możemy być pewnie już teraz, to specyfikacji technicznej filmu. Nie wiemy na razie, kiedy to się stanie, ale „Strażnicy Galaktyki 3” trafią do oferty serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Podobnie jak poprzednie filmy Marvela produkcja dostępna będzie także w formacie IMAX ENHANCED.  

źródło: thedirect.com /zdj. Marvel