Kiedy zobaczymy kostium nowego Supermana? James Gunn odpowiada

Nie ma co liczyć na to, że w ciągu najbliższych dwóch miesiący zobaczymy jak David Corenswet, gwiazdor nowego widowiska o Supermanie, prezentuje się w tytułowej roli. Reżyser James Gunn właśnie odniósł się do pytań o pierwszą fotkę przedstawiającą nowego Człowieka ze Stali

W marcu ruszą zdjęcia do nowego filmu o Supermanie

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Gunn, który filmem zajmuje się zarówno jako reżyser jak i scenarzysta, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Filmowiec mający w dorobku trylogię „Strażnicy Galaktyki” i ostatnią odsłonę „Legionu samobójców” przyznał, że zdjęcia do „Supermana: Dziedzictwo” rozpoczną się w marcu 2024 roku. Dopiero wtedy też możemy spodziewać się pierwszego spojrzenia na nową inkarnację słynnego bohatera DC Comics. A przynajmniej na to wskazuje krótki komentarz Gunna, który ten zamieścił w odpowiedzi na pytanie z serwisu społecznościowego Threads.

Na pytanie fana o szanse na przedstawienie Davida Corensweta w pełnej kreacji Supermana w okresie poprzedzającym moment oficjalnego wejścia na plan, Gunn odpowiedział tylko, że są one „zerowe”. Możemy zatem oczekiwać, że do demonstracji kostiumu Ostatniego Syna Kryptona dojdzie najpewniej w podobnych warunkach, co przy okazji „Batmana” Matta Reevesa i stroju Roberta Pattinsona – w tamtym przypadku na pierwszy materiał z przymiarek kostiumu trzeba było czekać kilka tygodni po oficjalnym starcie zdjęć.

Sprawdź też: Tęsknicie za kinem płaszcza i szpady? Nowa wersja „Trzech muszkieterów” trafiła do streamingu

„Superman: Dziedzictwo” – obsada. Kiedy premiera nowego filmu z DC?

Przypomnijmy, że Superman: Dziedzictwo” (org. „Superman: Legacy”) będzie pierwszy pełnometrażowym projektem rebootowanego prze Gunna i Petera Safrana świata DCObok wcielającego się w główną rolę Davida Corensweta (znanego między innymi z dreszczowca „Pearl”) w obsadzie są też: Rachel Brosnahan (gwiazda „Wspaniałej pani Maisel” zagra nową Lois Lane), Nicholas Hoult (aktor z „Renfielda” i „Wielkiej” wcieli się w Lexa Luthora), Isabela Merced (jako Hawkgirl), Edi Gathegi (Mr. Terrific), Sean Gunn (Maxwell Lord), Nathan Fillon (w roli Guya Gardnera) oraz Anthony Carrigan (jako Metamorpho). 

Premierę „Supermana: Dziedzictwo” zaplanowano na 11 lipca 2025 roku

Źródło: CBR / zdj. Warner Bros.