Kina w Kalifornii wracają do pracy. Jakie wytyczne dla widzów i pracowników?

Amerykański przemysł filmowy robi wszystko, aby kina były gotowe do przyjęcia widzów w połowie lipca na premierę filmu „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Póki co w całych stanach otwarto jednak nieco więcej niż 10% wszystkich kin, ale w ten piątek liczba ta będzie mogła zwiększyć się o kina w Kalifornii.

Amerykański Departament Zdrowia Publicznego ogłosił oficjalnie, że kina w Kalifornii będą mogły zostać ponownie otwarte 12 czerwca, czyli w najbliższy piątek. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie sieci kin skorzystają z tego przywileju, ale możemy być pewni, że część placówek zostanie otwarta i przyjmie pierwszych widzów w najbliższy weekend. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że z możliwości otwarcia kin nie skorzystają kina Arclight Cinemas, ale już przedstawiciele sieci Cinemark zapewniali niedawno, że ich placówki będą stopniowo otwierały się od 19 czerwca, a proces pełnego odmrożenia sieci planowany jest na 10 lipca – siedem dni przed premierą filmu „Tenet”.

Według aktualnych wytycznych na salach zajętych może zostać nie więcej niż 25% lub 100 miejsc w zależności od tego, która z wartości jest niższa. Kina zobowiązane są do wdrożenia systemu rezerwacji, aby klienci nie stali zbyt długo w kolejkach. Widzowie mają z kolei nosić maseczki, chyba że spożywają napoje lub przekąski. Pracownicy kina mają pomagać w kierowaniu widzów podczas wchodzenia i wychodzenia z sal, tak aby nie dochodziło do zbyt dużych skupisk. Władze stanu zasugerowały także kinom zastosowanie jednorazowych pokrowców na trudne do czyszczenia powierzchnie. Mówi się także, że parkingi w pobliżu kina będą mogły zostać zapełnione tylko w części – obowiązuje między innymi odstęp jednego miejsca pomiędzy pojazdami.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.