Klasyk nad klasykami. Kultowy akcyjniak właśnie trafił na Disney+ i to w 4K!

Platforma Disney+ to nie tylko serialowe i filmowe nowości od Marvela. To także rosnący ciągle katalog klasycznych tytułów z poprzednich dekad. Do oferty serwisu trafił właśnie jeden z najbardziej legendarnych akcyjniaków lat 90. ubiegłego wieku. Pierwszy raz w streamingu w rozdzielczości 4K możecie obejrzeć film „Speed: Niebezpieczna prędkość”.

Dwie części „Speed” trafiły na Disney+. Klasyk z Bullock i Reevesem w 4K!

Dzisiejsza aktualizacja oferty platformy Disney+ przyniosła dobre wiadomości dla fanów filmów akcji z ostatniej dekady ubiegłego wieku. Do serwisu zawitał film „Speed: Niebezpieczna prędkość z Keanu Reevesem i Sandrą Bullock. Produkcja odrestaurowana w rozdzielczości 4K debiutowała na płytach Ultra HD Blu-ray w 2021 roku, a teraz pierwszy raz dla polskiego widza dostępna jest w wyższej rozdzielczości wraz z systemem HDR10 w streamingu. Katalog Disney+ został też wzbogacony o kontynuację wypuszczoną do kin w 1997 roku, ale w jej przypadku mamy do czynienia tylko z wersją Full HD.

Sprawdź też: Netflix znowu zaskakuje. Pokaże kolejne seriale konkurencyjnych platform.

970 x 250 @ _150kb_PL.jpg

Młody gliniarz z brygady antyterrorystycznej Jack Traven (Keanu Reeves) jest znany ze swej błyskotliwości i niepokornej duszy. Ma on niedokończone porachunki z socjopatycznym przestępcą Howardem Paynem, przez którego omal nie zginął podczas jednej z akcji. Teraz Traven stawia czoła nowemu wyzwaniu, ma szansę spłacić dług. Payn zainstalował bombę w zatłoczonym autobusie, żądając wysokiego okupu. Wybuch nastąpi, jeżeli autobus zmniejszy prędkość poniżej 80 km/h. Traven musi uratować niewinnych pasażerów, albo… zginąć. Dramat ma miejsce w Los Angeles w czasie porannych godzin szczytu…

zdj. Disney